Řešil složitou životní situaci, tak unesl plyšového zajíce. Nechtěl jsem mu ublížit, řekl policii

Domácí Domácí
11. 4. 2017 12:06
Neobvyklou krádež řešili pražští policisté na konci března. Muž ukradl z garáže nákupního centra metr a půl vysokého plyšového zajíce, který sloužil jako velikonoční dekorace. Policii později řekl, že tak řešil složitou životní situaci. Nepoškozeného plyšáka muž vrátil, přesto mu však hrozí až dvouleté vězení.
Řidič ukradl plyšáka, hrozí mu 2 roky vězení | Video: PČR

Praha - Metr a půl vysokého plyšového zajíce ukradl jednatřicetiletý muž na konci března v pražském nákupním centru. Toho vzal při vjezdu do garáží, kde sloužil zajíc pravděpodobně jako velikonoční dekorace. "Jakmile se zvedla závora, popadl zajíce, kterého 'usadil' na přední sedadla, a z místa kvapem odjel," popsal policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Krádež zajíce ale zachytily bezpečnostní kamery a policie jednatřicetiletého muže obratem vypátrala. "Přesně vím, proč voláte. Zajíce mám ještě v autě a v nejbližší době vám ho přivezu," reagoval muž, když se v telefonu ozvala policistka.

Poté se zloděj dostavil na policejní služebnu, kam přinesl i nepoškozeného plyšového zajíce. Krádež vysvětloval tím, že je to pouze reakce na složitou životní situaci.

"Zároveň uvedl, že zajíci nechtěl jakkoli ublížit, nebo ho znehodnotit," doplnil Hulan. Přestože muž krádeže zajíce litoval, přiznal se a plyšáka vrátil, hrozí mu až dva roky vězení. Krádeží totiž způsobil škodu přes čtrnáct tisíc korun.

 

Právě se děje

Další zprávy