Pornotanec poškodil jméno VŠE, soutěž Miss končí

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
26. 11. 2014 18:35
Vedení školy se nelíbí video, na kterém studentky předvádí provokativní tanec twerk. Záštitu dalších ročníků Miss VŠE odmítlo.
Video z finálového večera soutěže Miss VŠE 2014.
Video z finálového večera soutěže Miss VŠE 2014. | Foto: YouTube.com

Praha - Vedení Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) se rozhodlo zrušit záštitu nad studentskou soutěží Miss VŠE. Podle rektorky Hany Machkové totiž finále letošního ročníku poškodilo dobré jméno školy.

Rektorát i veřejnost pobouřilo video z letošního finále soutěže krásy, které se uskutečnilo 20. listopadu v pražském klubu SaSaZu. Studentky na něm předvádí divákům sexuálně provokativní tanec twerk, při kterém se kroutí a natřásají hýžděmi.

Účastnice navíc tancovaly v plavkách s logem bulvárního online média. Podle serveru Lidovky.cz odmítla tančit pouze jedna dívka z deseti. Serveru sdělila, že jí to přišlo nevhodné a vulgární.

Video z Miss VŠE. Dívky předvádějí twerking.
Video z Miss VŠE. Dívky předvádějí twerking. | Video:

Z taneční disciplíny byl nemile překvapen také děkan Národohospodářské fakulty VŠE Miroslav Ševčík. "V tu chvíli mi bylo soutěžících dívek velmi, ale opravdu velmi líto. Myslím si však, že za to nemohly samotné soutěžící, ale pravděpodobně to nezvládla instruktorka cvičení," sdělil Lidovkám.cz.

Soutěž krásy pořádá organizace Student Media. Škola samotná se na žádných aktivitách, kromě propagace, nepodílela. Samotná rektorka, která je ve funkci od dubna, osobní účast na finálovém večeru odmítla. "Na druhou stranu neviděla problém v tom, aby se studentky soutěže zúčastnily, protože minulé ročníky proběhly standardně," sdělila mluvčí školy Julie Daňková.

Pořadatelé se za vulgární vystoupení omluvili. Ředitel organizace uvedl, že vystoupení v dané podobě nebylo vhodné. "Tato část programu byla plně v režii mediálního partnera Extra.cz, a ačkoli bylo domluvené taneční vystoupení na téma twerku a i děvčata o tom věděla, výsledná podoba byla daleko bulvárnější a více vulgární, než jsme očekávali. Bohužel nám toto předem nebylo známo a v průběhu večera již nebylo v našich silách to jakkoli ovlivnit,“ citovaly jej Lidovky.cz.

Vedení školy se proto rozhodlo, že příští rok žádný subjekt nebude moci použít značku VŠE pro organizace soutěže Miss.

 

Právě se děje

Další zprávy