Ředitel pražského dopravního podniku Ďuriš končí v představenstvu, odvolala ho dozorčí rada

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 5. 2016 20:29
Dozorčí rada pražského dopravního podniku (DPP) ve středu odvolala z představenstva firmy generálního ředitele Jaroslava Ďuriše (56). Podle dostupných informací byla dozorčí rada nespokojena se směřováním dopravního podniku, přičemž odvolání Ďuriše požadují ANO a ČSSD. Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) si prý následně vynutila odvolání ekonomické ředitelky DPP Magdaleny Češkové (51). Nahradí je technický ředitel podniku Jan Šurovský a ředitel divize rozvoje a strategie České pošty Martin Gillar.
Jaroslav Ďuriš
Jaroslav Ďuriš | Foto: ČTK

Praha - Dozorčí rada pražského dopravního podniku (DPP) ve středu odvolala z představenstva firmy generálního ředitele Jaroslava Ďuriše (56). V čele firmy zatím zůstává. ČTK to sdělily dva zdroje obeznámené s jednáním dozorčí rady.

Společně s Ďurišem byla z představenstva odvolána rovněž ekonomická ředitelka DPP Magdalena Češková (51). DPP je největší městskou firmou a zaměstnává asi 10 tisíc lidí.

Podle dostupných informací byla dozorčí rada nespokojena se směřováním dopravního podniku, přičemž odvolání Ďuriše požadují ANO a ČSSD - jejich koaliční partner ve vedení města. Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) si prý následně vynutila odvolání Češkové. Novými členy představenstva dozorčí rada pak zvolila technického ředitele podniku Jana Šurovského a ředitele divize rozvoje a strategie České pošty Martina Gillara.

Zůstane ředitelem?

Zda Ďuriš zůstane generálním ředitelem, není jasné. Neodvolává jej dozorčí rada, ale představenstvo společnosti - kdy bude zasedat a jak se rozhodne, se neví, navíc v něm mají zastoupení i odboráři, kteří v minulosti Ďuriše podpořili.

Ďuriš byl předsedou představenstva a jeho zástupkyní v orgánu firmy byla právě Češková, která byla v minulosti několik měsíců rovněž generální ředitelkou. Ďuriš stanul v čele DPP v říjnu 2013, předtím vedl dopravní podnik v Českých Budějovicích.

"Ta změna je namístě a myslím, že je to od dozorčí rady správný krok. Já osobně mám výtky k řízení DPP dlouhodobě a místo, aby se problémy řešily, tak se spíše kumulovaly," uvedla Krnáčová. Odvolání Ďuriše požadovala neúspěšně již loni na podzim. Ředitele se tehdy zastával tehdejší náměstek primátorky Matěj Stropnický (Trojkoalice/SZ).

Jan Šurovský (43) již v představenstvu DPP krátce působil, a to od srpna do října 2012. V dopravním podniku začal pracovat v roce 1994 během studií stavební fakulty ČVUT, jako brigádník jezdil s tramvají. Po škole byl nejprve řidičem tramvaje, poté vedoucím vozovny Vokovice a v roce 2007 jej tehdejší ředitel podniku Martin Dvořák jmenoval vedoucím správy tramvajových kolejí. Technickým ředitelem je od podzimu 2011. Martin Gillar přišel do České pošty loni v březnu, nejprve řídil správu majetku, v září převzal vedení divize rozvoje a strategie.

 

Právě se děje

Další zprávy