Radnice Žižkova koupí na Vítkově pozemky na cyklostezku

Domácí ČTK Domácí, ČTK
17. 12. 2013 19:24
Na pozemcích za 5,7 milionu mají vzniknout nové nájezdy pro cyklisty.
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Žižkovská radnice koupí od Českých drah pozemky kolem cyklostezky, která vede v bývalé trase železnice pod Vítkovem. Rozhodlo o tom v úterý zastupitelstvo městské části. Za pozemky zaplatí 5,7 milionu korun, vybuduje na nich nájezdy na cyklostezku. Půjde o investici v řádu milionů korun.

"Městská část má připraveny projekty na vybudování nástupů na cyklostezku pod Vítkovem, stavbě dosud bránily majetkoprávní poměry," řekl místostarosta Ondřej Rut. Právě kvůli tomu městská část usilovala o koupi pozemků.

Nájezdy podle místostarosty usnadní lidem pohyb po cyklostezce. Nyní na ni mohou najet pouze u Seifertovy ulice. Radnice také jako majitel pozemků zajistí častější úklid svahu kolem cyklostezky, kde se podle Ruta neustále hromadí odpadky.

Vybudování nájezdu z Jeronýmovy ulice by mělo stát zhruba 20 milionů korun, nájezd z Lukášovy ulice asi deset milionů korun a z ulice Pod Vítkovem 1,7 milionu korun.

Cyklostezka se začala stavět po dokončení takzvaného Nového spojení, kdy byla železniční doprava z centrálních pražských nádraží přemístěna na nově vybudovanou soustavu viaduktů. Celá trasa se cyklistům oficiálně otevřela před dvěma lety. Její zprovoznění se protáhlo kvůli chybějící kolaudaci tunelu, který je její součástí. Správu zajišťuje pražská technická správa komunikací.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy