Radní: Konkurz na šéfa strážníků je diskriminující

Domácí Domácí
17. 8. 2012 16:40
Podle radní Vorlíčkové je jednou z podmínek nepotřebná prověrka na tajné informace
Stát!
Stát! | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Výběrové řízení na ředitele pražských strážníků se komplikuje. Podmínky pro uchazeče totiž obsahují diskriminační podmínku.

Uvedla to radní Eva Vorlíčková (TOP 09) v rozhovoru pro Českou televizi. "Je tam požadavek, aby měl uchazeč prověrku na důvěrné či přísně tajné informace," uvedla Vorlíčková.

Takový požadavek by podle ní mohl být vnímán jako diskriminující, protože není pro práci ředitele městské policie potřebný.

Zda je kvůli tomu konkurz napadnutelný a jak bude Praha situaci řešit, se zatím neví. Komise v pátek otevřela obálky a kvůli problémům jednání odložila na příští týden.

"Příští týden budeme jednat, jak věc vyřešit. Proč se tam taková podmínka dávala, nevím, já to řízení nepřipravovala," dodala Vorlíčková.

Do konkurzu se přihlásilo 12 zájemců. Mají nahradit ředitele Vladimíra Kotrouše, který byl obviněn z korupce kvůli přijetí úplatku.

Každý z uchazečů by měl podrobně zpracovat koncepci řízení městské policie. V něm by měl navrhnout novou organizační strukturu s jednodušším řízením a štíhlejší administrativou.

"Detailně propracovaná struktura bude rozhodující pro to, koho vybereme," řekl už dříve primátor. Nový šéf bude muset hlavně šetřit. Podle rozpočtu letos strážníci dostanou o 4,5 procenta méně.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy