Průzkum: Nejlepším pražským primátorem by byl Hudeček

Domácí Domácí
6. 10. 2014 13:43
Současného primátora Tomáše Hudečka preferuje ve funkci 17,2 procenta z tisícovky lidí, kterých se zeptala agentura Analytické centrum.
Současný primátor Tomáš Hudeček by v úřadu rád zůstal i po volbách. Podle průzkumu má velkou šanci uspět.
Současný primátor Tomáš Hudeček by v úřadu rád zůstal i po volbách. Podle průzkumu má velkou šanci uspět. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Nejlepším kandidátem na pražského primátora je Tomáš Hudeček (TOP 09). Vyplývá to z průzkumu agentury Analytické centrum.

Výsledky průzkumu.
Výsledky průzkumu. | Foto: Analytické centrum s.r.o.

Z celkem 1025 respondentů Hudečka zvolilo 17,2 procenta. Následující trojice měla v průzkumu vyrovnanou podporu. Jan Kasl (Demokraté Jana Kasla) získal 12,6 procenta hlasů, Bohuslav Svoboda (ODS) 11,6 procenta a Adriana Krnáčová (ANO) 10,4 procenta.

Obliba dalších pěti kandidátů už se pohybuje jen okolo pěti procent. Zbývajících deset uchazečů o primátorské křeslo neoslovilo ani čtyři procenta dotázaných.

Současný primátor Hudeček má velkou podporu mezi mladými. Preferuje ho čtvrtina lidí do 29 let a zároveň více než čtvrtina vysokoškoláků.

Volební speciál 2014

Volby

Vše podstatné k říjnovým komunálním a senátním volbám najdete přehledně na speciální stránce zde >>

Podpora kandidátů ČSSD a KSČM Miloslava Ludvíka a Marty Semelové je vyšší u starších dotazovaných. U Semelové výrazně klesá s dosaženým vzděláním.

"Kandidátky - ženy, Adriana Krnáčová (ANO 2011), Marta Semelová (KSČM) a Světlana Kubíková (Restart 2014), častěji 'bodují' mezi muži," uvedli autoři průzkumu.

Z procentuálních zisků kandidátů v průzkumu nelze vyvozovat závěry o tom, kolik hlasů jednotliví lídři kandidátek získají o víkendu ve volbách, protože průzkum nezohledňoval, zda se dotazovaný k volebním urnám chystá, nebo ne.

Průzkum probíhal ve dnech 29. 9. až 3. 10. 2014 mezi Pražany s volebním právem.

 

Právě se děje

Další zprávy