Metro o víkendu pojede častěji a přibude autobusů na letiště. Pražská MHD má příští rok posílit

ČTK ČTK
29. 12. 2016 13:28
Příští rok v Praze posílí některé tramvajové linky i provoz metra. Do konečné stanice metra A Nemocnice Motol budou nyní jezdit všechny soupravy, večer se zkrátí intervaly a posílí také víkendový provoz. Přibudou i příměstské spoje.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Praha – Pražskou hromadnou dopravu v příštím roce čeká zkrácení intervalů mezi spoji a posílení vybraných tramvajových linek i provozu metra. Příměstská doprava pak bude rozšířena do oblastí Podřipska ve Středočeském kraji, informoval Filip Drápal ze společnosti Ropid, která organizuje Pražskou integrovanou dopravu (PID).

"V pražské městské hromadné dopravě by mělo přijít klidnější období vyhodnocování a stabilizace provozu doprovázené dalším vylepšováním sítě MHD. Naopak výraznější změny mohou cestující očekávat v příměstské dopravě," uvedl Drápal.

Na trase metra A budou nově zajíždět všechny soupravy až do konečné stanice Nemocnice Motol. Dosud sem jezdila pouze každá druhá souprava. Omezení takzvaného pásmování lze očekávat také v úseku metra C Ládví-Letňany. Tady ale budou na konečnou jezdit všechny soupravy pouze ve špičce.

V rámci provozu metra by měly být kvůli nedostatečné kapacitě zkráceny intervaly mezi 21:00 a 22:00. Na lince B bude interval mírně zkrácen také v odpolední špičce. "Připravuje se též posílení víkendového provozu, neboť současný interval 7,5 minuty již přestává vyhovovat," uvedl Drápal.

Druhého vozu nebo kloubové tramvaje by se mohli dočkat cestující na tramvajové lince číslo 15, která je nyní pouze jednovozová. Posílen by měl být provoz také na území Prahy 2 a 5. Konkrétní změny Ropid zatím neuvedl. "Koncem března vyjede nová nostalgická linka 23 s garantovaným provozem tramvají T3, která zároveň odlehčí vytížené lince 22," uvedl Drápal. V nočním provozu pak budou přečíslovány některé spoje.

Kvůli rostoucímu počtu cestujících na Letišti Václava Havla připravuje Ropid v pracovní dny zkrácení intervalů autobusové linky 119. Další změny v provozu autobusů bude Ropid v průběhu roku projednávat s městskými částmi.

Příměstské spoje budou od 3. ledna nově zajíždět do oblasti středočeského Podřipska. Poté má na jaře následovat další zapojení oblasti Nymburska, Sedlčanska a Benešovska a připravována je rozsáhlá etapa integrace linek z Prahy do Kladna a Slaného včetně tamní MHD.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy