U pražských Letňan shořel kombajn, škoda je osm milionů. Je za poslední týden nejméně pátý

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 7. 2016 10:47
Škodu osm milionů korun způsobil požár kombajnu, který v pondělí večer shořel na poli poblíž pražských Letňan. Na místě hořelo také obilné pole. Příčinou vzniku ohně byla technická závada. Mluvčí Hasičského záchranného sboru ČR Nicole Zaoralová v tiskové zprávě poukázala na to, že od minulé středy hořel v Česku kombajn při žních nejméně pětkrát. U požáru poblíž Letňan zasahovali hasiči z Holešovic a Satalic, pomáhali vojenští hasiči z letiště Kbely a dobrovolní hasiči z Ďáblic. "Požárem byl celý kombajn zcela zničen," píše se na webu hasičů. Pole hořelo na ploše zhruba 50 × 70 metrů. Ještě před příjezdem hasičů zemědělci zabránili šíření požáru tím, že pole okolo kombajnu rozorali.
Požár způsobil škodu zhruba osm milionů korun.
Požár způsobil škodu zhruba osm milionů korun. | Foto: HZS hl. m. Prahy
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Výbuch v Afghánistánu zabil nejméně 30 vojáků

Nejméně 30 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje. Mohutnou explozi vyvolala bomba nastražená v automobilu před vojenskou základnou.

Agentura AP informuje kromě útoku v Ghazní o dalším sebevražedném atentátu za pomoci bomby umístěné v automobilu na jihu země. Terčem se stal konvoj šéfa tamní provinční rady. AP píše s odkazem na mluvčího provincie o nejméně třech mrtvých a 21 zraněných včetně dětí. K žádnému z útoků se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy