Při srážce tramvaje s popelářským vozem se v Praze zranily dvě cestující

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 10. 2020 12:59
V Zenklově ulici v Praze 8 se kolem 10:30 srazila tramvaj s popelářským autem. V tramvaji, která po srážce vykolejila, se lehce zranily dvě cestující. Řidič nákladního vozu má pohmožděné břicho. Provoz tramvají mezi Palmovkou a Kobylisy byl přibližně dvě hodiny odkloněn.
Srážka tramvaje s popelářským vozem
Srážka tramvaje s popelářským vozem | Foto: HZS

Tramvaj se s vozem popelářů srazila poblíž zastávky Vosmíkových. Podle záběrů na Twitteru pražských hasičů má tramvaj poškozené čelo a předním podvozkem vykolejila. Nákladní auto bylo nárazem poškozené v místě řidiče. Přivolaní hasiči nemuseli nikoho vyprošťovat, místo nehody pouze zajistili proti požáru.

Při nehodě utrpěly dvě ženy jedoucí v tramvaji lehké zranění. Řidič nákladního auta si pohmoždil břicho, potvrdila prvotní informace mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Mezi Palmovkou a Kobylisy jezdila místo tramvají náhradní autobusová linka X10. Linky 3, 10 a 24 byly odkloněny přes zastávky Nádraží Holešovice a Trojská. Na své původní trasy se vrátily krátce před 12:30.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy