Při nehodě dvou autobusů na pražském Chodově se zranilo 18 lidí, většina jsou děti

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 4. 12. 2019 11:20
Autobus MHD ve středu ráno na pražském Chodově zezadu narazil do dalšího autobusu, který vezl děti na výlet. Při nehodě se zranilo 18 lidí, z toho 13 dětí. Pět dospělých se středně těžkým zraněním převezli záchranáři do nemocnic, děti mají lehká zranění.

"Celkově jsme na místě ošetřili 18 pacientů, z toho 5 dospělých a zbytek děti okolo 4 let věku. Převážně se jednalo o pohmožděniny," uvedli záchranáři. Zraněné převezli do fakultních nemocnic v Motole a na Vinohradech a do Thomayerovy nemocnice v Krči. Ženu s úrazem hlavy přepravili do nemocnice vrtulníkem.

Nehoda se stala u křižovatky Roztylské a Jarníkovy ulice poblíž obchodního centra. Autobus MHD zezadu narazil do zájezdového autobusu stojícího před ním. Podle policejní mluvčí Violety Siřištové jely v zájezdovém autobuse na výlet zhruba dvě desítky dětí z mateřské školy.

Kvůli vysokému počtu zraněných záchranáři nasadili do akce vrtulník, vůz Atego pro mimořádné situace a vyhlásili traumaplán. První posádka byla podle nich na místě nehody za sedm minut. V prvních odhadech záchranáři uváděli zhruba 30 zraněných. U nehody zasahovaly také dvě jednotky hasičů. Z havarovaných vozů ale nemusely nikoho vyprošťovat, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

 

Právě se děje

Další zprávy