Při kontrole v tržnici Sapa zadržela policie čtyři hledané osoby a cizince bez dokladů

ČTK ČTK
22. 6. 2018 17:08
Čtyři hledané muže a jednoho cizince bez dokladů zadrželi policisté ve čtvrtek při kontrole pražské tržnice Sapa. Státní veterinární správa (SVS), která se na kontrole s policií, celníky a Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí podílela, tam objevila přes 200 kilogramů masa a kostí bez průvodních dokladů a prodejce vajec, kterému chyběla příslušná registrace SVS, sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Maso obchodníci podle veterinární správy navíc přepravovali v autě, které u ní nebylo registrováno, jak ukládají předpisy. Prodejcům za zjištěné závady hrozí desetimilionové pokuty a za přepravu potravin bez registrace pokuty do 300 000 korun. Policisté při kontrole udělili také devět pokut.
Vietnamská tržnice SAPA.
Vietnamská tržnice SAPA. | Foto: Vojtěch Marek
 

Právě se děje

Aktualizováno před 28 minutami

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech

Dva kamiony uvízly v pondělí ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. Policie tam dopravu řídila kyvadlově. Vznikaly kolony. Okolo 11:00 se podařilo provoz obnovit, řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Je tam zákaz vjezdu pro vozidla s váhou nad 12 tun. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit ještě ráno. Na uvolnění druhého se pracovalo během dopoledne. Policisté na místě řídili dopravu kyvadlově. Vznikaly ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Praha rozšíří zákaz reklamy v centru, přibudou dvě nová pásma

Pražský magistrát rozšíří nařízení, kterým jsou zakázány plakáty, plachty a další reklamní nosiče v Pražské památkové rezervaci, na velkou část metropole. Ke stávajícímu nejpřísnějšímu omezení v historickém centru přibudou dvě pásma, první ve čtvrtích okolo rezervace a druhé sahající na jihu až na Nové Dvory, na severu do Troji, na východě do Malešic a na západě do Motola. Rozšíření by mělo začít platit v červenci příštího roku.

Rozšířením se podle schváleného dokumentu zvýší území podléhající regulaci ze zhruba devíti na více než 111 kilometrů čtverečních, tedy asi na dvanáctinásobek.

V Pražské památkové rezervaci se zákaz bude nově týkat i reklamních stojanů. V prvním novém pásu bude ze zákazu vyňata reklama šířená zvukem či obrazem, reklama na dopravních prostředcích, reklamní periodický tisk a reklamní převleky. V pásmu nejdále od centra budou zakázány pouze dodatečné konstrukce na dopravních prostředcích a reklamní plachty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy