Při kontrole v tržnici Sapa zadržela policie čtyři hledané osoby a cizince bez dokladů

ČTK ČTK
22. 6. 2018 17:08
Čtyři hledané muže a jednoho cizince bez dokladů zadrželi policisté ve čtvrtek při kontrole pražské tržnice Sapa. Státní veterinární správa (SVS), která se na kontrole s policií, celníky a Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí podílela, tam objevila přes 200 kilogramů masa a kostí bez průvodních dokladů a prodejce vajec, kterému chyběla příslušná registrace SVS, sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Maso obchodníci podle veterinární správy navíc přepravovali v autě, které u ní nebylo registrováno, jak ukládají předpisy. Prodejcům za zjištěné závady hrozí desetimilionové pokuty a za přepravu potravin bez registrace pokuty do 300 000 korun. Policisté při kontrole udělili také devět pokut.
Vietnamská tržnice SAPA.
Vietnamská tržnice SAPA. | Foto: Vojtěch Marek
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy