Přes Nuselský most nepojede kvůli výměně výhybek metro

ČTK ČTK
14. 3. 2012 13:55
Uzavírka části linky C bude trvat několik dní, dopravu v úseku nahradí autobusy
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Pražské metro čeká o Velikonocích dílčí výluka. Na trase C nepojede v úseku mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání, a to od 21:00 v pátek 6. dubna do ukončení provozu v pondělí 9. dubna.

Metro tam po tu dobu nahradí autobusy. Důvodem výluky je oprava výhybky u stanice metra I.P.Pavlova, sdělila mluvčí Dopravního podniku Praha Aneta Řehková.

Metro bude podle ní v uvedených dnech jezdit z konečné ve stanici Háje do stanice Pražského povstání. Na opačné straně trasy C pak vlaky pojedou z konečné ve stanici Letňany až na Muzeum.

V úseku Hlavní nádraží - Pražského povstání bude zavedena náhradní autobusová doprava X-C, která bude zastavovat u všech stanic metra. "Od každého spoje metra budou z konečných zastávek náhradní autobusové dopravy (Hlavní nádraží a Pražského povstání) odjíždět tři kloubové autobusy," uvedla Řehková. Další autobus pojede navíc mezi jednotlivými příjezdy spojů metra, dodala.

Cestující se o výluce dozvědí z informačních tabulí, které dopravní podnik umístí ve stanicích Hlavní nádraží, Muzeum, I.P.Pavlova, Vyšehrad a Pražského povstání.

 

Právě se děje

Další zprávy