Pražští strážníci mají nového šéfa, Svoboda mu dal kolo

ČTK ČTK
17. 1. 2013 13:58
Pražský primátor uvedl do funkce ředitele městské policie Eduarda Šustera
Eduard Šuster.
Eduard Šuster. | Foto: Policie ČR

Praha - Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) ve čtvrtek uvedl do funkce ředitele městské policie Eduarda Šustera.

Na místo šéfa strážníků ho vybralo zastupitelstvo už v listopadu. Tento týden složil potřebné strážnické zkoušky.

Městská policie byla bez ředitele více než rok, minulý šéf Vladimír Kotrouš byl nepravomocně odsouzen v úplatkářské kauze. Vedením pražských strážníků byl pak pověřen Kotroušův náměstek Ludvík Klema.

"Pevně věřím, že končí období, které bylo pro městskou policii více než těžké," řekl primátor. "Události z posledního roku velmi vážným způsobem poškodily pověst městské policie," doplnil.

Strážníci by se podle něj pod novým vedením měli znovu stát součástí života Pražanů. "Strážník v ulicích není ani na vznášedle, ani v hummeru, ale strážník, který mezi lidmi chodí nebo se pohybuje na kole," doplnil a novému řediteli předal jízdní kolo.

Městská policie byla za nákup tří vozů Hummer z let 2008 a 2009 kritizována. Pražská městská policie má ve svém vozovém parku z minulé doby také další nadstandardní vybavení, například tříkolový motocykl, malé vozy Smart či vznášedlo.

Šuster (ročník 1974), který působil jako velitel pohotovostní motorizované jednotky u republikové policie v Praze, plánuje reorganizaci, zvýšení počtu strážníků v ulicích a lepší spolupráci se státní policií.

"Mým hlavním cílem bude vybudovat moderní městskou policii, která bude efektivně nakládat se svěřenými prostředky," uvedl. Další plány ale nekonkretizoval s tím, že zveřejnit je hodlá do tří týdnů.

 

Právě se děje

Další zprávy