Pražští radní odvolali členy dozorčí rady TSK

ČTK ČTK
Aktualizováno 17. 2. 2015 16:05
Mezi nimi je bývalý náměstek exprimátora Pavla Béma Rudolf Blažek (ODS) a exnáměstek bývalého primátora Tomáše Hudečka Jiří Nouza (TOP 09).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Pražští radní odvolali členy dozorčí rady akciové společnosti Technická správa komunikací (TSK).

Mezi nimi je bývalý náměstek exprimátora Pavla Béma Rudolf Blažek (ODS) a exnáměstek bývalého primátora Tomáše Hudečka Jiří Nouza (TOP 09).

Akciovou společnost TSK založilo loni bývalé vedení města složené z členů TOP 09. Má nahradit současnou příspěvkovou organizaci se stejným názvem. Radní dnes rovněž projednali další změny ve statutárních orgánech firem, které Praha vlastní.

Náhrada za příspěvkovou organizaci

V pětičlenné dozorčí radě TSK byl mimo jiné bývalý náměstek primátora a nynější zastupitel Nouza nebo bývalá pražská zastupitelka původně zvolená za ODS Gabriela Kloudová.

Rovněž v ní figuroval bývalý zastupitel a náměstek primátora Blažek, který také krátce působil na ministerstvu obrany.

Zaniknout měla na konci roku

Radní, kteří jsou valnou hromadou společnosti, v úterý zvolili do dozorčí rady TSK například místostarostu Prahy 7 a pražského zastupitele Ondřeje Mirovského (SZ) a pražskou zastupitelku za ANO Jarmilu Bendovou.

Dalšími členy rady jsou nově místostarostka Prahy 14 Lucie Svobodová (ČSSD), pražský zastupitel Petr Novotný (ANO) a starostka Prahy 3 a pražská zastupitelka Ladislava Hujová (TOP 09).

Během transformace příspěvkové organizace na akciovou společnost měla příspěvková organizace zaniknout na konci roku. Odklad ale způsobilo zamýšlené a nakonec neuskutečněné převedení části Pražských služeb pod TSK. Kdy bude transformace dokončena, zatím není jasné.

Vedení města v úterý také projednalo změny ve vedení dalších firem, v nichž má Praha podíl či je vlastní. Projednána byla výměna dozorčích rad městských firem Operátor Opencard, Pražská vodohospodářská společnost a Kolektory Praha.

Radní také vzali na vědomí žádost ministerstva financí jako většinového vlastníka Kongresového centra Praha o svolání valné hromady, na které chce ministerstvo vyměnit své zástupce v dozorčí radě.

Stejně tak město projednalo svolání valné hromady firem Úpravny vody Želivka a Zdroj pitné vody Káraný.

Výměna členů dozorčí rady

Nové vedení města složené z ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) od svého listopadového nástupu do vedení města vyměnilo členy dozorčí rady v několika společnostech, které město vlastní nebo v nich má podíl.

Naposledy vedení města vyměnilo členy dozorčí rady Obecního domu, změny se týkaly i Pražských služeb a dopravního podniku.

 

Právě se děje

před 48 minutami

V Čechách a na jižní Moravě hrozí v neděli večer ledovka na silnicích

V Čechách a části Jihomoravského kraje se dnes večer a v noci na pondělí bude místy při mrznoucím dešti nebo mrholení tvořit ledovka. Silnice a chodníky tak mohou klouzat a hrozí nebezpečí úrazů a problémy v dopravě. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav.

Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí od dnešních 20:00 do pondělních 10:00 pro většinu krajů. Netýká se pouze Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a části Jihomoravského a Pardubického kraje a regionu kolem Kostelce nad Orlicí v Královéhradeckém kraji.

Meteorologové v souvislosti s ledovkou lidem doporučují, aby chodili velmi opatrně, přičemž ti starší nebo méně mobilní by měli pohyb venku raději omezit. Řidiči mají sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy.

Další zprávy