reklama
 
 

Pražští policisté mají novou zbraň na kapsáře, krádež dokáží natočit už z několika centimetrů

7. 12. 2017 15:43
Nová finta na kapsáře zabírá. Kriminalisté je monitorují z dálky | Video: Policie ČR |  01:05
Policisté z takzvaného kapsa týmu, který se specializuje na kapsáře, získali nové dokumentační zařízení. To jim umožní natočit zloděje při krádeži z velké blízkosti bez toho, aby si toho všiml.

Praha - Kriminalisté v Praze mají novou zbraň na boj s kapsáři. Dokumentační zařízení jim umožňuje snadno se vydávat za turistu, takže se mohou bez problémů ztratit v davu. Většina kapesních zlodějů jsou recidivisté, jejichž tváře policisté dobře znají, takže mohou díky novému zařízení zloděje překvapit.

První úspěch nového zařízení policisté slavili v pondělí na Staroměstském náměstí, kde se kriminalistům podařilo nafilmovat krádež peněženky ženy, která se v danou chvíli věnovala fotografování svých přátel. Zloděje policie dopadla několik vteřin po samotné krádeži.

Podruhé zařízení zafungovalo následující den, když se policistům v Karlově ulici podařilo zabránit krádeži věci z batohu nic netušícího muže. Při tomto zásahu policie zatkla dokonce dva pachatele.

Nová technologie dává policistům do rukou důkaz, který bez potíží obstojí před soudem. Zadrženým hrozí až na dva roky vězení. V případě, že pachatel byl za za krádeže v minulosti již trestán, hrozí mu až tříletý trest.

autor: Michal Polák | 7. 12. 2017 15:43

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama