Nehoda u Lochkovského tunelu na Pražském okruhu omezuje provoz v obou směrech

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 4. 2019 15:05
Nehoda kamionu a dodávky dnes hodinu po poledni zastavila provoz na 11. kilometru Pražského okruhu, včetně Lochkovského tunelu. Kolem 14:00 byl provoz částečně obnoven, směrem na Plzeň auta projíždějí v jednom jízdním pruhu, v opačném směru musí řidiči počítat se střídavým uzavíráním a otevíráním tunelu. Informoval o tom mluvčí policie Jan Rybanský. Záchranáři po nehodě letecky přepravili do nemocnice řidiče dodávky, utrpěl poranění hlavy, rukou a nohou, řekla jejich mluvčí Jana Poštová.
Foto: Hochtief

Nehoda se stala krátce před 13:00 zhruba 100 metrů před Lochkovským tunelem ve směru na Plzeň. Kvůli zásahu složek integrovaného systému a tvorbě kolon byl po nehodě uzavřen Pražský okruh i ve směru k dálnici D1.

Řidič havarované dodávky zůstal po nehodě zaklíněn ve voze, ze kterého ho vyprostili hasiči a předali záchranářům. Zraněný byl při vědomí a skončil ve střešovické nemocnici, doplnila mluvčí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy