Pražský okruh blokovala nehoda několika kamionů a dodávky. V nemocnici skončili dva muži

ČTK ČTK
Aktualizováno 12. 3. 2018 17:19
Zatím není jisté, jak dlouho bude dálnice uzavřena.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS ČR

Praha - Pražský okruh před sjezdem na Ořech ve směru na plzeňskou dálnici D5 uzavřela v pondělí okolo 13:00 hromadná nehoda osmi kamionů a dodávky. Záchranáři na místě ošetřili dva muže ve věku 41 a 34 let, oba skončili v motolské nemocnici. Starší muž si při nehodě zranil nohu, mladší byl převezen do Motola k preventivnímu vyšetření, řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Po více než třech hodinách policisté otevřeli levý jízdní pruh.

V okolí nehody se tvořily dlouhé kolony, ucpané byly i objízdné trasy, například ulice K Barrandovu. Zdržení čekalo i motoristy, kteří jeli po okruhu v opačném směru. U nehody zasahovali hasiči se speciálním chemickým automobilem, s jehož pomocí zachytávali uniklou naftu z poškozených nádrží kamionů. Část vyteklého palivu zasypali sorbentem.

"Nafta také unikla do nedalekého potoka, na který hasiči rozmístili sorpční hady," informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. U dálnice přistával i vrtulník, lehce zraněné ale nakonec odvezly sanitky.

Nehoda se stala na 19. kilometru dálničního okruhu kolem Prahy mezi sjezdy Ořech a Slivenec směrem na Plzeň či letiště v Ruzyni. První informace mluvily o nehodě tří kamionů a dodávky, později policisté uvedli, že bouralo osm nákladních automobilů a dodávka. Jeden z řidičů naboural do sloupu mýtné brány a zdemoloval kabinu svého vozu. Zkoušky na přítomnost alkoholu u řidičů byly negativní, dodal policejní mluvčí Jan Rybanský.

 

Právě se děje

Další zprávy