reklama
 
 

Pražskou MHD čekají změny. Nové zastávky budou i pro vlaky

31. 8. 2014 19:03
S koncem prázdnin začíná platit pro cestující hromadnou dopravou v Praze několik novinek.

Praha - Pátek byl posledním dnem, kdy pro pražskou hromadnou dopravu platil letní prázdninový provoz. S nástupem nového školního roku čeká MHD v Praze několik změn.

Po dvouměsíční pauze vyjedou i tramvaje 2, 4, 6, 13 a také školní autobusy. "Výjimkou jsou autobusové linky 143, 176 a 107, které slouží z velké části k dopravě vysokoškoláků. Semestr začíná na vysokých školách až koncem září, proto se tyto linky naplno rozjedou až v jeho průběhu," přiblížil změny mluvčí Ropid Ondřej Kubala.

Pražané se dočkají chybějících zastávek

Na Čechově náměstí ve směru do centra vznikne nová tramvajová zastávka, která dosud chyběla. Na Strahově vznikne zastávka Diskařská, a to na křižovatce Atletické a Diskařské ulice. Ve Strašnicích budou zastavovat autobusy přímo v tramvajové zastávce Na Hroudě.

Tři tramvajové zastávky budou nově na znamení: Plynárna Michle, Střelničná a po rekonstrukci kolejí na Břevnově také Říčanova. Celkem jich tak v metropoli bude rovných deset.

"Pokud chce cestující v takové zastávce nastoupit, není třeba na tramvaj mávat, stačí stát na zastávce. Pro výstup stačí zmáčknout tlačítko ovládání dveří. Starší tramvaje bez těchto tlačítek na zastávce na znamení zastavují vždy," upozorňuje Kubala.

Vlaky zastaví na šesti nových zastávkách

Novinek se dočkají i lidé cestující vlakem. Již od pátečního rána zastavují vlaky na nové zastávce Praha-Podbaba, kde lze přestoupit na tramvaj či autobus.

Cestující zvyklí nastupovat na vlak v Praze-Bubenči musí nově využít stávající autobusovou linku 131. Vlaková zastávka tam byla zrušena. Autobusová zastávka Nádraží Bubeneč se nově jmenuje Goetheho.

Dalších pět nových zastávek se 1. září otevře v oblasti Rudné u Prahy a Hostivice: Rudná u Prahy zastávka, Chýně, Jinočany, Hostivice-Sadová a Hostivice-U hřbitova.

"Vlaky nově zastavují v místech, kudy dříve jen projížděly, a železniční spojení se tak výrazně přibližuje hustě obydleným lokalitám. Z řady obcí dojedou nově lidé do Prahy rychleji, navíc nebudou muset tak často přestupovat," říká Pavel Procházka z Ropid.

Zároveň s tím se změní jízdní řády na trasách Praha – Rudná – Beroun a Praha – Smíchov Na Knížecí – Hostivice – Rudná, tak aby na sebe spoje navazovaly.

autor: Jan Homolka | 31. 8. 2014 19:03

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama