Pražská správa komunikací chybovala v zakázce na pojištění

ČTK ČTK
1. 8. 2014 10:26
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže výběr vítěze zrušil.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. | Foto: Tomáš Adamec

Brno - Technická správa komunikací hlavního města Prahy (TSK) chybovala při výběru pojišťovacího makléře pro pojištění odpovědnosti za škodu. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběr vítěze zakázky.

TSK vyloučila z tendru společnost PAB - pojišťovací agentura Beata s. r. o., která musela vysvětlovat svou údajně mimořádně nízkou nabídkovou cenu. Při jejím posuzování byly podle ÚOHS chyby a zadavatel zakázky nepostupoval transparentně.

"Tento postup mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," uvedla v rozhodnutí místopředsedkyně ÚOHS Eva Kubišová.

Úřad vrátil do soutěže vyloučenou firmu, zrušil také výběr vítěze, kterým se měla stát společnost PLATINUM Consulting s. r. o. Díky tomu, že s ní Technická správa komunikací hlavního města Prahy zatím nepodepsala smlouvu, nedostala pokutu. Musí pouze uhradit náklady řízení ve výši 30 tisíc korun.

Rozhodnutí je pravomocné, správa komunikací se proti němu neodvolala.

TSK měly se zákonem o veřejných zakázkách problémy i v minulosti. Loni ÚOHS zrušil tendr s předpokládanou hodnotou 340 milionů korun na údržbu zeleně.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy