reklama
 
 

Pražská policie odhalila osm nelegálních heren s 67 automaty

27. 7. 2015 12:52
Provozovatelům hrozí za porušení zákona až desetimilionová pokuta a tři roky vězení.

Praha - Ministerstvo financí společně s Celní správou a zástupci některých pražských městských částí odhalili v Praze osm nelegálních heren s 67 nehlášenými automaty.

V dalších pěti podnicích bylo 34 takzvaných kvízomatů, informoval o tom mluvčí ministerstva Michal Žurovec. Provozovatelům hrozí za porušení zákona až desetimilionová pokuta.

Černé herny podle ministerstva financí vznikají hlavně v místech, kde byly dříve legálně provozovány hazardní hry.

Poté, co jim bylo povolení na základě obecně závazné vyhlášky zrušeno, změnily se některé herny v uzavřené podniky provozované pod záštitou spolků, do nichž mají přístup pouze jejich členové. Registrace však byla podle ministerstva pouze formální a informace v přihlášce nikdo nekontroloval.

Spolky nemají licenci

"Automaty v herně provozované spolkem nejsou povoleny ani ministerstvem financí ani obcí. Tyto spolky rovněž nemají udělenou licenci k provozování sázkových her," upozornilo ministerstvo. Kontrola takové podniky odhalila na území Prahy 2, 3 a 12.

Důkazy o nelegální činnosti ministerstvo průběžně předává policii, provozovatelům hazardních her bez povolení hrozí jeden až tři roky vězení.

Stejný postih se týká i takzvaných kvízomatů. U těch navíc kvůli porušení zákona o loteriích hrozí také pokuta až deset milionů korun.

autor: ČTK | 27. 7. 2015 12:52

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama