Pražská policie hledá kolegu, nenastoupil na noční službu

ČTK ČTK
23. 2. 2015 16:02
Muže naposledy viděla jeho přítelkyně brzy ráno ve středu 18. února, a to v bytě v Praze 5.
Pohřešovaný policista
Pohřešovaný policista | Foto: Policie ČR

Praha - Pražská policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po sedmatřicetiletém kolegovi, který v pátek bez omluvy nenastoupil na noční službu a od té doby o sobě nedal vědět. Podle kolegů byl muž v poslední době nezvykle zamlklý, pravděpodobně ho trápilo nadcházející rozvodové řízení s manželkou.

"Kriminalisté z oddělení pátrání už vyčerpali veškeré možné prostředky vedoucí k vypátrání pohřešovaného. Nekomunikuje ani s nejbližší rodinou, známými nebo kolegy," popsala policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Pohřešovaný je vysoký 175 centimetrů, silnější postavy. Má světlou pleť a krátké tmavé vlasy s kouty. Oblečenou má zřejmě hnědošedou bundu, na nohou hnědé boty a na hlavě modrou zimní čepici. U sebe by mohl mít i černý batoh.

Muže naposledy viděla jeho přítelkyně brzy ráno ve středu 18. února, a to v bytě v Praze 5. Doma zanechal mobilní telefon, tablet a notebook, které u sebe běžně nosil, s sebou by měl ovšem mít klíče od domu a peněženku s doklady a platební kartou. Z domova bez vysvětlení doposud nikdy neodešel.

Jakékoliv informace k pohybu muže přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Při útoku z Pásma Gazy zahynuli na jihu Izraele dva thajští pracovníci

Vzdušný úder vedený z Pásma Gazy v úterý zabil dva thajské pracovníky v balírenském závodě na jihu Izraele. Informovala o tom izraelská policie. Dalších sedm lidí bylo při odpoledním raketovém útoku zraněno a převezeno do nemocnice, vyplývá z informací izraelské zdravotnické organizace Magen David Adom.

Útok na jih Izraele následoval několik hodin po izraelských náletech, při nichž byla zničena i šestipatrová budova, v níž byly knihovny a studijní centra Islámské univerzity v Gaze. Konflikt mezi Izraelem a Hamásem tak zatím příliš nepolevuje a stagnuje i jednání o příměří.

Palestinci v Izraeli, Jeruzalémě a na okupovaném Západním břehu Jordánu dnes navíc zahájili generální stávku na protest proti Izraeli a současným bojům mezi Izraelem a palestinským Hamásem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy