Chlapec, který trpí retardací, se vrátil v pořádku domů. Policie odvolala pátrání

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 7. 2016 11:34
Dvanáctiletý mentálně postižený chlapec, po němž od nedělního večera pátrali pražští policisté, se dnes ráno vrátil v pořádku domů. Informovala o tom policejní mluvčí Iveta Martínková. S ohledem na věk dítěte nebudou kriminalisté k případu poskytovat bližší informace. Chlapec odešel z domova v Praze 9 v neděli okolo poledne v doprovodu své sestry. Ta po návratu domů uvedla, že její bratr odešel s cizím mužem, který jí řekl, že si jdou něco koupit. Policie proto začala nezvěstného chlapce hledat a o pomoc při pátrání žádala i veřejnost. "Dnes krátce po deváté hodině přišel pohřešovaný chlapec v pořádku domů," uvedla bez dalších podrobností policejní mluvčí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

před 9 minutami

Z Pásma Gazy byly na Izrael odpáleny rakety, tvrdí armáda. Čeká střety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele v úterý ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 58 minutami

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Portlík

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Na regionálním sněmu pro něj hlasovalo všech 68 přítomných delegátů. Portlík byl jediným kandidátem a nominovalo jej 12 z 15 oblastních sdružení. Poprvé se stal předsedou pražských občanských demokratů v listopadu 2017, kdy ve funkci nahradil bývalého místostarostu Prahy 10 Filipa Humplíka. Delegáti dnes rovněž zvolili prvního místopředsedu a trojici místopředsedů.

"Vám slibuji dva roky zábavy a oponentům dva roky úzkosti," řekl Portlík po volbě. Ke zvolení mu pogratuloval předseda ODS Petr Fiala. Připomněl, že Portlík říkal, že pražská ODS je jednotná a konsolidovaná. "Ale že takto, to jsem netušil," řekl k volebnímu výsledku Fiala.

Další zprávy