Pražská MHD v létě: Barrandov bez tramvají i další uzavírky

Domácí Domácí
25. 6. 2015 16:09
Tramvajové trasy na Barrandov čekají v létě rekonstrukce. Pražané tak budou muset využít náhradní autobusové linky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Pražané se budou muset letos již tradičně v prázdninových měsících připravit na zmatky v pražské dopravě.

Změní se některé tramvajové i autobusové trasy, místa totiž budou procházet modernizací.

Nejvýraznější změna se chystá na tramvajové trase Smíchovské nádraží - Barrandov, kde budou muset cestující tramvaj vyměnit za autobus. V hlavním městě také bude pokračovat oprava trasy mezi zastávkami I. P. Pavlova a Otakarova.

Od 1. července do 29. srpna vystřídá tramvaje v úseku Smíchovské nádraží - Barrandov autobusová linka X12 v nepřetržitém provozu. Tramvaje č. 12, 20 a noční 54 budou končit už na Smíchovském nádraží. Linka č. 14 bude v tomto období mimo provoz.

Zastávky autobusů se zruší

Rekonstrukce ovlivní i provoz autobusů. Od 1. srpna do 18. srpna se změní trasa autobusu č. 120. Zastávky Zlíchov, Hlubočepy, Na Srpečku, Michnovka a Hlubočepská ve směru Hlubočepská zastávka V Uličce budou zcela zrušeny.

Místo nich bude linka objíždět úsek přes nově zřízené zastávky Zlíchov (v Křížové ulici) a Lihovar.

Na trase Hlubočepy – Hlubočepská – Högerova bude cestující vozit náhradní autobus č. X120. Podobně autobus č. 128 bude prodloužen do zastávky Högerova a vynechá opravované úseky zastávek Zlíchov a Hlubočepy.

Od 6. července do 19. července bude zastávka Lihovar ve směru na Smíchovské náměstí přemístěna z Nádražní ulice do Strakonické.

Oprava trasy Bruselská - Otakarova

Od 1. července bude opět v provozu úsek I. P. Pavlova – Bruselská.  Oprava tak čeká další úsek Bruselská – Otakarova, který bude obousměrně přerušen až do 29. srpna.

Provoz posílí nová linka č. 31, která pojede na trase Spojovací – Biskupcova – Želivského – Flora – Jiřího z Poděbrad – Muzeum – I. P. Pavlova – Náměstí Míru – Čechovo náměstí – Náměstí Bratří Synků.

Přes den bude cestující vozit i náhradní autobusová linka X11. Do 7. srpna v trase Otakarova – Sarajevská – Otakarova, od 8. srpna v trase Otakarova – Pod Karlovem – Otakarova.

Tramvajové linky č. 4 a 13 budou o prázdninách mimo provoz, ostatní budou po dobu výluky odkloněny.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Biden telefonoval s Putinem, hovořilo se o dohodě Nový START, otravě Navalného i o prosincovém hackerském útoku na americké úřady, oznámil Bílý dům.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Poslanci odmítli legalizaci konopí, přinesla by zdravotní rizika, míní Blatný

Sněmovna odmítla omezenou legalizaci konopí. Návrh skupiny čtyř desítek poslanců ze šesti klubů předpokládal, že by si bezúhonní dospělí lidé mohli bez hrozby postihu vypěstovat a zpracovat doma až pět rostlin konopí. Plénum novelu o návykových látkách, za níž stojí zejména Piráti, zamítlo na návrh SPD hlasy 55 z 89 přítomných poslanců už v úvodním kole.

Pirátský poslanec Tomáš Vymazal zdůrazňoval, že změna by mohla zabránit kriminalizaci jinak bezúhonných lidí. "Konopí je v Česku velice oblíbené. Dle různých studií s ním má zkušenost více než každý čtvrtý mladistvý a u dospělých jsou to dokonce dva z pěti," uvedl. Regulace by podle poslance měla nahradit podle něho selhávající represi. Podle předsedy STAN Víta Rakušana jde o odstraňování státem řízeného pokrytectví.

Naopak ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) upozorňoval na to, že novela je v rozporu s mezinárodním právem a protidrogovou politikou. "Přináší velká sociální a zdravotní rizika," uvedl. Ministr také varoval před možnou drogovou turistikou za takzvaným rekreačním konopím.

Novela předpokládala, že lidé by mohli mít doma beztrestně až 1,25 kilogramu sušiny konopí. Ostatním lidem by pěstitelé museli zabránit ve volném přístupu k tomuto konopí pod hrozbou pokuty až 15 000 korun. Až 30 gramů by mohli lidé nosit u sebe i mimo obydlí. Stejné množství, tedy 30 gramů, by mohli legálně předat jinému dospělému člověku, ovšem výhradně bezplatně. Totéž mělo platit pro produkty získané z konopí.

Předkladatelé tvrdili, že omezená legalizace konopí by zmenšila černý trh a vedla by také ke snížení trestné činnosti, která se s ním váže.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Lamparda u fotbalistů Chelsea nahradil Tuchel

Novým trenérem fotbalistů Chelsea byl podle očekávání jmenován Němec Thomas Tuchel. Londýnský klub dnes oznámil, že s bývalým kouřem Paris St. Germain či Dortmundu podepsal smlouvu na rok a půl s opcí. Tuchel nahradil odvolaného Franka Lamparda.

Tuchel v novém působišti už dnes povede první trénink a premiéra na lavičce ho čeká ve středečním ligovém utkání s Wolverhamptonem. "Nikdy není příjemné měnit trenéra uprostřed sezony, ale jsme rádi, že v Thomasi Tuchelovi se nám podařilo získat jednoho z nejlepších evropských trenérů," uvedla na klubovém webu ředitelka Chelsea Marina Granovská.

Sedmačtyřicetiletý Tuchel naposledy vedl Paris St. Germain, kde v prosinci skončil. Francouzský celek trénoval od května 2018 a s týmem vyhrál v obou sezonách mimo jiné francouzskou ligu a v uplynulém ročníku s ním došel do finále Ligy mistrů. V minulosti působil také v Mohuči a Dortmundu, se kterým v roce 2017 vyhrál Německý pohár.

V Chelsea nahradil Lamparda, který byl odvolán kvůli neuspokojivým výsledkům. "Blues" pod vedením nejlepšího klubového střelce z posledních osmi ligových duelů zvítězili pouze ve dvou a propadli se až na devátou pozici. Bývalý záložník vedl Chelsea od léta 2019 a v první sezoně s ní obsadil čtvrté místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy