Pražská MHD v létě: Barrandov bez tramvají i další uzavírky

Domácí Domácí
25. 6. 2015 16:09
Tramvajové trasy na Barrandov čekají v létě rekonstrukce. Pražané tak budou muset využít náhradní autobusové linky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Pražané se budou muset letos již tradičně v prázdninových měsících připravit na zmatky v pražské dopravě.

Změní se některé tramvajové i autobusové trasy, místa totiž budou procházet modernizací.

Nejvýraznější změna se chystá na tramvajové trase Smíchovské nádraží - Barrandov, kde budou muset cestující tramvaj vyměnit za autobus. V hlavním městě také bude pokračovat oprava trasy mezi zastávkami I. P. Pavlova a Otakarova.

Od 1. července do 29. srpna vystřídá tramvaje v úseku Smíchovské nádraží - Barrandov autobusová linka X12 v nepřetržitém provozu. Tramvaje č. 12, 20 a noční 54 budou končit už na Smíchovském nádraží. Linka č. 14 bude v tomto období mimo provoz.

Zastávky autobusů se zruší

Rekonstrukce ovlivní i provoz autobusů. Od 1. srpna do 18. srpna se změní trasa autobusu č. 120. Zastávky Zlíchov, Hlubočepy, Na Srpečku, Michnovka a Hlubočepská ve směru Hlubočepská zastávka V Uličce budou zcela zrušeny.

Místo nich bude linka objíždět úsek přes nově zřízené zastávky Zlíchov (v Křížové ulici) a Lihovar.

Na trase Hlubočepy – Hlubočepská – Högerova bude cestující vozit náhradní autobus č. X120. Podobně autobus č. 128 bude prodloužen do zastávky Högerova a vynechá opravované úseky zastávek Zlíchov a Hlubočepy.

Od 6. července do 19. července bude zastávka Lihovar ve směru na Smíchovské náměstí přemístěna z Nádražní ulice do Strakonické.

Oprava trasy Bruselská - Otakarova

Od 1. července bude opět v provozu úsek I. P. Pavlova – Bruselská.  Oprava tak čeká další úsek Bruselská – Otakarova, který bude obousměrně přerušen až do 29. srpna.

Provoz posílí nová linka č. 31, která pojede na trase Spojovací – Biskupcova – Želivského – Flora – Jiřího z Poděbrad – Muzeum – I. P. Pavlova – Náměstí Míru – Čechovo náměstí – Náměstí Bratří Synků.

Přes den bude cestující vozit i náhradní autobusová linka X11. Do 7. srpna v trase Otakarova – Sarajevská – Otakarova, od 8. srpna v trase Otakarova – Pod Karlovem – Otakarova.

Tramvajové linky č. 4 a 13 budou o prázdninách mimo provoz, ostatní budou po dobu výluky odkloněny.

 

Právě se děje

Další zprávy