Pražská MHD v létě: Barrandov bez tramvají i další uzavírky

Domácí Domácí
25. 6. 2015 16:09
Tramvajové trasy na Barrandov čekají v létě rekonstrukce. Pražané tak budou muset využít náhradní autobusové linky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Pražané se budou muset letos již tradičně v prázdninových měsících připravit na zmatky v pražské dopravě.

Změní se některé tramvajové i autobusové trasy, místa totiž budou procházet modernizací.

Nejvýraznější změna se chystá na tramvajové trase Smíchovské nádraží - Barrandov, kde budou muset cestující tramvaj vyměnit za autobus. V hlavním městě také bude pokračovat oprava trasy mezi zastávkami I. P. Pavlova a Otakarova.

Od 1. července do 29. srpna vystřídá tramvaje v úseku Smíchovské nádraží - Barrandov autobusová linka X12 v nepřetržitém provozu. Tramvaje č. 12, 20 a noční 54 budou končit už na Smíchovském nádraží. Linka č. 14 bude v tomto období mimo provoz.

Zastávky autobusů se zruší

Rekonstrukce ovlivní i provoz autobusů. Od 1. srpna do 18. srpna se změní trasa autobusu č. 120. Zastávky Zlíchov, Hlubočepy, Na Srpečku, Michnovka a Hlubočepská ve směru Hlubočepská zastávka V Uličce budou zcela zrušeny.

Místo nich bude linka objíždět úsek přes nově zřízené zastávky Zlíchov (v Křížové ulici) a Lihovar.

Na trase Hlubočepy – Hlubočepská – Högerova bude cestující vozit náhradní autobus č. X120. Podobně autobus č. 128 bude prodloužen do zastávky Högerova a vynechá opravované úseky zastávek Zlíchov a Hlubočepy.

Od 6. července do 19. července bude zastávka Lihovar ve směru na Smíchovské náměstí přemístěna z Nádražní ulice do Strakonické.

Oprava trasy Bruselská - Otakarova

Od 1. července bude opět v provozu úsek I. P. Pavlova – Bruselská.  Oprava tak čeká další úsek Bruselská – Otakarova, který bude obousměrně přerušen až do 29. srpna.

Provoz posílí nová linka č. 31, která pojede na trase Spojovací – Biskupcova – Želivského – Flora – Jiřího z Poděbrad – Muzeum – I. P. Pavlova – Náměstí Míru – Čechovo náměstí – Náměstí Bratří Synků.

Přes den bude cestující vozit i náhradní autobusová linka X11. Do 7. srpna v trase Otakarova – Sarajevská – Otakarova, od 8. srpna v trase Otakarova – Pod Karlovem – Otakarova.

Tramvajové linky č. 4 a 13 budou o prázdninách mimo provoz, ostatní budou po dobu výluky odkloněny.

 

Právě se děje

před 24 minutami

D1 na Vysočině klouže, varují silničáři. V noci sněžilo, vyjely desítky sypačů

Okolo Jihlavy na 115. kilometru dálnice D1 platí varování před náledím, mezi 90. a 120. kilometrem může být vozovka kluzká. Podle dispečinku krajské správy silnic v kraji přes noc sněžilo, venku byly desítky sypačů. Na silnicích uvízlo několik kamionů, po ránu ale problémy se sjízdností silničáři nezaznamenali.

Sněžilo už v neděli v podvečer. "Venku bylo asi 90 sypačů, jelikož sněžilo i v noci, začaly znovu jezdit asi ve 2:00. Sem tam nějaký kamion v noci někde klouzal, ale teď už to jezdí," řekl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo, sněhových přeháněk ale bude podle meteorologů ubývat. Večer se může ojediněle tvořit mlha. Nejvyšší odpolední teploty budou od jednoho do tří stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Britský princ Harry řekl, že je smutný, že musel vzdát svých královských povinností. Královně a lidem chtěl prý sloužit dál

35letý Harry to uvedl v projevu před zástupci své charitativní organizace na podporu lesothských dětí Sentebale Harry podle agentury Reuters řekl, že konečný výsledek není tím, co zamýšlel, jinak to podle něj však nebylo možné. 

Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že princ Harry a jeho choť Meghan už nebudou disponovat titulem královská výsost, nebudou plnit pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině a nebudou placeni z veřejných prostředků.

"Doufám, že snadněji pochopíte, k čemu jsme dospěli, že si nechám odstup od všeho, co jsem znal, abych učinil krok směrem k tomu, co bude doufám pokojnější život," prohlásil Harry. S manželkou Meghan předtím oznámili, že chtějí své povinnosti omezit, finančně se osamostatnit a žít střídavě v Británii a Severní Americe.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Miliardář Skala prodal budovu Albatrosu na Národní třídě, píše list

Bývalý Dům dětské knihy a sídlo nakladatelství Albatros na rohu Národní třídy a ulice Na Perštýně v Praze koupil od realitního magnáta Václava Skaly byznysmen Daniel Farnbauer. Uvedl to v pondělí deník E15. Albatros v minulých letech prodělal rozsáhlou rekonstrukci, která skončila loni na podzim. Osm z deseti podlaží si podle deníku následně pronajala coworkingová společnost Spaces.

Skala vlastnil Albatros jako fyzická osoba, nikoli přes svou Pražskou správu nemovitostí (PSN). Farnbauer budovu kupuje prostřednictvím firmy Real Estate Albatros. Ani jedna ze stran se k prodeji či výši transakce nevyjádřila.

Budova Albatrosu byla postavena ve druhé polovině 60. let minulého století podle návrhu architektů Stanislava France, Luďka Hanfa a Jana Nováčka. První větší renovaci zažila v 90. letech. Poté v budově sídlila Česká spořitelna, která ji prodala Skalovi v roce 2008.

Zdroj: ČTK
Další zprávy