Pražané dostali vánoční dárek. Nové trasy metra pokrývá signál i internet

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
Aktualizováno 18. 12. 2015 13:09
Operátoři a Dopravní podnik hlavního města Prahy spustili na nových trasách metra mezi stanicemi Bořislavka - Motol zkušební provoz mobilního signálu v tunelech metra. Cestující tak nově mohou využívat na trase Bořislavka – Motol metra A mobilní signál i datové připojení ve vysokorychlostní síti LTE.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Vojtěch Marek

PrahaOperátoři ve spolupráci s Dopravním podnikem Praha (DPP) spustili ze čtvrtka na pátek zkušební provoz mobilního signálu v nových tunelech metra.

Cestující tak nově mohou využívat na trase Bořislavka – Motol metra A mobilní signál i datové připojení ve vysokorychlostní síti LTE.

"Nyní funguje zkušební provoz, při němž technici vyhodnocují, zda všechno funguje, jak má. Je možné, že budou ještě něco upravovat a ladit některé detaily," řekla tisková mluvčí společnosti T-Mobile Patricie Šedivá. Zkušební provoz bude podle ní trvat standardní dobu, tedy tři měsíce.

Podle generálního ředitele a předsedy představenstva DPP Jaroslava Ďuriše signál v metru zvýší komfort cestování v metropoli. "Zároveň doufáme, že se po skončení zkušebního provozu bude signál rozšiřovat i na další úseky metra," řekl Jaroslav Ďuriš.

Náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD) prohlásil, že se jedná o důležité vykročení k tomu, aby se mobilní signál stal samozřejmou součástí celého pražského metra a ještě tak zvýšil jeho kvalitu a atraktivitu.

"Naším cílem musí být, aby MHD nebyla jen levnou, rychlou a ekologickou variantou cestování po Praze, ale nabízela cestujícím i další bonusy, například v tom, že si po cestě budou moci vyřídit své pracovní či soukromé záležitosti," řekl Dolínek.

O rozšiřování mobilního signálu na trase metra C mezi stanicemi Muzeum – Roztyly již operátoři vyjednávají s dopravním podnikem. Zatím však k ničemu nedospěli a jednání o smlouvě budou podle mluvčího DPP Jiřího Štábla probíhat až v příštím roce.

 

Právě se děje

Další zprávy