Praha zrušila zelenou linku, šlo na ní oznamovat závady

Domácí Domácí
2. 2. 2012 8:20
Na lince mohli občané hlásit díry v chodnících, nepořádek na ulicích, ale i ničení stromů
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Praha - Pražský magistrát ve středu zrušil zelenou linku, na které mohli občané oznamovat překážky a závady v ulicích.

Linka fungovala v rámci odboru ochrany prostředí, oficiálním důvodem zrušení je ukončení projektu Čistá a zelená Praha, v jehož rámci služba fungovala.

Občané teď mohou pro tyto účely využívat univerzální Pražské kontaktní centrum, popř. jeho webový formulář.

"Kromě ukončení projektu Čistá a zelená Praha je důvodem k odpojení linky také fakt, že ve druhém pololetí roku 2011 výrazně poklesl počet telefonátů na linku," zdůvodnila zrušení  mluvčí magistrátu Tereza Krásenská.

"Pětinu telefonátů tvořily obecné dotazy nesouvisející s agendou odboru ochrany přírody, pětina se týkala odpadkových košů, desetina závad na komunikacích a jen asi pětina poukazovala na problémy spojené s životním prostředím," upřesnila mluvčí.

Praha šetří na špatném místě

Na lince bylo možné hlásit například díry v chodnících, nepořádek na ulicích, poškozené zástavky veřejné dopravy, ale třeba i ničení stromů.

Se zrušením nesouhlasí pražská inciativa Auto*Mat, která se dlouhodobě zabývá dopravními problémy a propagací cyklodopravy.

"Zelená linka sice začala jako předvolební tah někdejšího primátora Pavla Béma, ale během let se z ní stal skvěle fungující nástroj. Pražané si díky ní mohli vydupat úklid zanedbaných míst anebo údržbu poškozené infrastruktury. Teď pro ně bude obtížné najít správný úřad či instituci, kam se s jednotlivými problémy obracet," kritizoval zrušení mluvčí iniciativy Vratislav Filler.

"Chápeme, že Praha musí šetřit, ale šetří na špatných místech," dodal.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy