Praha zrušila soutěž na dodávku technologií pro centrum, které mělo řídit dopravu v celé metropoli

ČTK ČTK
6. 9. 2016 12:17
Soutěž na dodávku technologií pro vznikající dopravní centrum Malovanka za 367 milionů korun vedení Prahy zrušilo. Uchazeči neměli dostatek podkladů ke zpracování. Není jasné, zda se tím stavba protáhne. V budově měla sídlit také dispečerská pracoviště policie, strážníků, hasičů a záchranné služby. Dispečeři měli z centra Malovanka řídit dopravu v celé metropoli.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Radek Pecák

Praha – Vedení Prahy zruší soutěž na dodávku technologií pro vznikající dopravní centrálu Malovanka, ze které bude řízen provoz v metropoli. Rozhodli o tom radní. Důvodem jsou nedostatečné podklady od uchazeče. Jde o zakázku za 370 milionů Kč. Co to bude pro již tak opožděnou stavbu znamenat, není jasné.

Operační centrum Malovanka roste nad portálem Strahovského tunelu v místech, kde se napojuje severozápadní část městského okruhu, jehož součástí je i tunel Blanka. Praha loni po třech letech otálení zadala zakázku na stavební část díla za více než 500 milionů korun. Získalo ji Sdružení VCES – MODOS Malovanka, které se ve výběrovém řízení umístilo na třetím místě.

Sdružení ČKD MTS – MOS – Technologie, které mělo v užším řízení získat zakázku na dodávky technologií, podle všeho o smlouvu přijde. Uchazeč prý nedoplnil podklady. Technologie se navíc od doby, kdy byla v roce 2012 soutěž vypsána, modernizovaly. Jaký bude další postup, z materiálů pro radu nevyplývá.

Kromě všech tunelů včetně Blanky budou dispečeři z nového pracoviště nad křižovatkou Malovanka řídit veškerou pražskou dopravu. Zatím činnost dispečeři zastávají z centrály Na Bojišti a z pracoviště na Strahově.

Podle původních plánů by v budově měla sídlit také dispečerská pracoviště policie, strážníků, hasičů a záchranné služby. V objektu by rovněž bylo záložní datové úložiště pražského magistrátu, sídlo Technické správy komunikací a centrum krizového řízení. Proti železobetonové stavbě se v minulosti opakovaně postavili místní obyvatelé. Doufali, že v místě zůstane zelená plocha.

 

Právě se děje

před 39 minutami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy