Praha žije hokejem, magistrát dá na Staromák obrazovky

Domácí Domácí
10. 5. 2011 14:33
Loni fanoušci v centru Prahy slavili titul mistrů světa
Foto: Reuters

Praha - Staroměstské náměstí po roce ožije hokejem.

Primátor Bohuslav Svoboda oznámil, že magistrát nechá do centra metropole umístit dvě velkoplošné obrazovky.

Na nich budou moci fanoušci už od středečního odpoledne sledovat boj české reprezentace o medaile na světovém šampionátu.

"Chci být optimista a věřit, že budeme moci promítat i nadále a že budeme moci hokejisty na Staroměstském náměstí uvítat," řekl primátor před středečním čtvrtfinálovým zápasem se Spojenými státy.

Připomeňte si, jak se loni v centru Prahy slavil mistrovský titul:

Hokejové odpoledne začne na Staroměstském náměstí dříve než samotný zápas. "Již od půl třetí se mohou všichni fanoušci těšit na DJe a moderátora, kteří určitě dostanou atmosféru centra metropole na bod varu," slibuje Lukáš Neuber ze společnosti Taiko, která akci organizuje.

Před půl čtvrtou pak začne přímý přenos České televize promítaný na obří obrazovce. Samotný zápas s USA odstartuje v 16:15.

V případě, že český tým ve čtvrtfinálovém zápasu neuspěje, nebudou přenosy na Staroměstském náměstí pokračovat. "Pokud budeme hrát o jakoukoli medaili, zůstane obrazovka v centru dění až do nedělního boje o zlato, případně o bronzovou medaili," dodal Neuber.

Fandění u velkoplošných obrazovek v centru metropole se stalo již tradicí. Fanoušci mohli takto v minulosti sledovat zápasy z velkých hokejových i fotbalových turnajů.

Loni příznivci českého týmu oslavili na Staroměstském náměstí titul mistrů světa. Dosud nejvelkolepější oslavy ovšem náměstí zažilo v letech 1996 a 1998, kdy se Česko stalo fotbalovým vicemistrem Evropy, respektive vítězem olympijského hokejového turnaje.

 

Právě se děje

Další zprávy