Praha koupí nádraží v Bubenči za 14 milionů, chce z něj udělat restauraci nebo komunitní centrum

ČTK ČTK
16. 1. 2018 11:47
Hlavní město koupí za 14,3 milionu korun od Českých drah pozemky a budovu bývalé železniční stanice Praha Bubeneč. V úterý o tom rozhodli pražští radní. Bývalou nádražní budovu by chtěla Praha 6 přeměnit na restauraci či komunitní centrum. "Měli jsme nabídku od Českých drah, že nám zhruba za 14 milionů prodají budovu a pozemky bubenečského nádraží. Je to i v koordinaci s Prahou 6," uvedl radní pro majetek Karel Grabein Procházka (ANO). Náměstkyně primátorky pro finance Eva Kislingerová (ANO) potvrdila, že město má pro odkup vyčleněny finanční prostředky. V minulosti se mluvilo o tom, že by magistrát po transakci měl nemovitost svěřit Praze 6.
Nádraží v Bubenči.
Nádraží v Bubenči. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 1 minutou

Clippers po přesunu série do své haly jasně porazili Utah a snížili na 1:2

Basketbalisté Los Angeles Clippers po přesunu série 2. kola play off NBA s Utahem do své haly vybojovali první vítězství. Ve Staples Centre vyhráli nad nejlepším týmem základní části přesvědčivě 132:106 a snížil stav na 1:2 na zápasy. Třicetibodovými výkony k tomu přispěli Kawhi Leonard (34) a Paul George (31). Čtvrtý duel je znovu v Los Angeles na programu v noci na úterý.

Play off NBA - 2. kolo:

Západní konference - 3. zápas:

LA Clippers - Utah 132:106, stav série 1:2.

Zdroj: ČTK
před 5 minutami

Brazilští policisté zabili jednoho z nejhledanějších zločinců v zemi

Při policejní akci v Riu de Janeiru byl v sobotu zabit jeden z nejhledanějších brazilských zločinců. Wellington da Silva Braga známý jako Ecko byl zastřelen při návštěvě své ženy a dětí ve favele Tres Pontes, uvedla agentura DPA s odvoláním na informace brazilského zpravodajského serveru G1.

Braga byl považován za vůdce jedné z největších milicí ve státě Rio de Janeiro. Jeho gang O Bonde do Ecko kontroluje velkou část západní zóny Ria a oblast Baixada Fluminense, která sousedí s metropolí na severu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy