reklama
 
 

Praha vyhodila jediného úředníka, který řešil cyklisty

25. 10. 2012 14:14
Plnohodnotná náhrada se nechystá. Cyklisté mají obavy, že se rozvoj zastaví

Praha - Pražský magistrát zrušil místo koordinátora pro cyklistiku. Podle náměstka pro dopravu Josefa Noska (ODS) špatně pracoval. Se zrušením pozice nesouhlasí iniciativa Auto*Mat.

"Rozvoj cyklodopravy pod jeho vedením neodpovídal našim představám. Doufám, že nyní se to podaří rozhýbat," uvedl Nosek.

Koordinátora Pavla Poláka má nahradit referent rozvoje a organizace dopravy, který bude současně řešit ještě pěší dopravu a odstraňování bariér. Toto místo by podle Noska mělo být obsazeno příští pondělí.

Auto*Mat ale s takovým postupem nesouhlasí, jeden člověk podle nich nemůže všechny tyto oblasti zvládat. "Už pozice cyklistického koordinátora byla personálně poddimenzovaná. Objem práce v cyklistické dopravě vyžaduje na magistrátu dva až čtyři lidi," uvedl za iniciativu Vratislav Filler.

Vychází přitom z koncepce rozvoje cyklistické dopravy do roku 2020, která byla schválena před dvěma lety. V ní se uvádí, že je potřeba zřídit městský úřad nebo jeho část, která by řešila právě cyklistiku. Pracovat by v něm měli tři nebo čtyři lidé.

Podle Noska ale koordinátor, který nejenže bude na cyklistiku sám, ale bude řešit i další agendu, vše zvládne. "Například pěší doprava je dobře řešená, tam tolik práce nebude," řekl Nosek.

"Jan Gehl, dopravní expert z Kodaně uznávaný od New Yorku po Melbourne, říká, že má-li městská správa padesát lidí, kteří se věnují kvalitě automobilové dopravy, potřebuje také padesát lidí na to, aby zvyšovali komfort chodců a cyklistů," říká Vit Masare z iniciativy Auto*Mat s tím, že Praha se vydala zcela opačným směrem.

autor: Lucie Stuchlíková | 25. 10. 2012 14:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama