Praha ukončí letitý soudní spor ohledně letňanského výstaviště

ČTK ČTK
6. 9. 2018 20:06
Hlavní město v mimosoudním vyrovnání zaplatí většinovému vlastníkovi letňanského výstaviště, společnosti Kvintum, 35 milionů korun. Zároveň magistrát prodá firmě, kterou vlastní podnikatel Pavel Sehnal, 11 procent akcií, které město drží. Rozhodli o tom zastupitelé. Praha se s firmou roky soudí kvůli smlouvě o rozvoji výstaviště, kterou magistrát v roce 2004 vypověděl. Kvůli nesprávnému procesnímu postupu společnost ale město následně zažalovala o náhradu škody, která je nyní i se soudními výlohami zhruba čtyři miliardy korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát
 

Právě se děje

před 4 minutami

Prezident Zeman a poslanci ANO neuspěli, Ústavní soud ponechal "lex Babiš" beze změn. Dál platí omezení v provozování médií i v přístupu k zakázkám.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Pachatele hanlivých nápisů na Havlově chalupě na Hrádečku policie nezjistila

Pachatele hanlivých nápisů na vratech chalupy bývalého prezidenta Václava Havla na Hrádečku na Trutnovsku policie nezjistila a případ odložila. Škodu policie vyčíslila téměř na 5500 korun. Nápisy neznámý pachatel na vrata nastříkal v noci na 10. října loňského roku.

"Oprávněný správce budovy se s žádnou škodou pro případ náhrady v trestním řízení nepřipojil. Samotné nápisy byly odstraněny hned po zadokumentování ze strany policie," uvedl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc. Chalupu na Hrádečku po Havlově smrti vlastní jeho manželka Dagmar Havlová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy