Praha se zalekla demonstrantů, zastupitele pasuje dříve

ČTK ČTK
29. 11. 2010 17:29
Původně si měli zastupitelé převzít osvědčení před úterním zasedáním
V úterý plánují před radnicí demonstrovat tisíce lidí
V úterý plánují před radnicí demonstrovat tisíce lidí | Foto: Jan Langer

Praha - Pražský magistrát zrušil akci na Staroměstské radnici, na níž si měli v úterý ráno zastupitelé převzít osvědčení o svém zvolení.

Důvodem jsou obavy z chystané demonstrace, která se před novou radnicí na Mariánském náměstí chystá.

Demonstranti chtějí protestovat proti vzniku koalice ODS a ČSSD na pražské radnici. Magistrát se obává, že by dav mohl nově zvolené zastupitele při příchodu ohrozit.

Zastupitelé si osvědčení o svém zvolení zřejmě převezmou ještě během dneška. V úterý pak půjdou rovnou do zastupitelského sálu. Podle tiskového oddělení bude kvůli demonstraci uzavřen také zadní vchod do radnice, který jinak bývá otevřen.

Mluvčí magistrátu Jiří Wolf už minulý týden řekl, že se na úterní ráno chystá zvýšená ostraha. Účast na demonstraci totiž na sociální síti Facebook přislíbilo přes 3000 lidí, mnozí pak chtějí jít i na jednání zastupitelstva.

Na zasedání, na kterém by měl být zvolen nový pražský primátor, se chystají také iniciátoři petice proti koalici občanských a sociálních demokratů. Petici na internetu podepsalo přes 22 tisíc lidí.

Proti dohodnuté koalici se konala již demonstrace při výročí 17. listopadu. Na Václavské náměstí přišlo více než tisíc lidí.

 

Právě se děje

Další zprávy