Praha se v kauze holešovické tržnice odvolá

ČTK ČTK
26. 2. 2013 16:03
Soud Praze zakázal uzavírat v holešovické tržnici nájemní smlouvy, město nesouhlasí
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Praha - Praha se odvolá proti rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 7, který hlavnímu městu zakázal uzavírat v holešovické tržnici nájemní smlouvy.

Do konečného verdiktu bude ale město nynější předběžné opatření soudu respektovat, uvedla radní Aleksandra Udženija (ODS).

Vydáním předběžného opatření vyhověl soud návrhu společnosti Delta Center, která měla areál tržnice do loňského roku v dlouhodobém pronájmu a s městem vede soudní spor o neplatnost výpovědi.

Praha zase po firmě soudně vymáhá údajný dluh 200 milionů korun za nájemné. Podala proti ní také žalobu na vyklizení. Delta Center prý totiž výpověď nájemní smlouvy nerespektuje. Firma ale s dluhem ani výpovědí nesouhlasí.

Hlavní město mezitím začalo uzavírat s některými provozovateli obchodů a služeb v tržnici vlastní nájemní smlouvy. Delta Center, která se považuje za jediného oprávněného nájemce areálu, tvrdí, že právo uzavírat smlouvy s dalšími subjekty má pouze ona. Radní Udženija ale řekla, že smlouvy uzavřené městem do 22. února, odkdy platí předběžné opatření soudu, považuje za platné.

Areál bývalých jatek je od roku 1993 kulturní památkou. Magistrát požádal vloni v červnu o zrušení památkové ochrany celého areálu a navrhl prohlásit za památky jen některé objekty. Ministerstvo kultury s tím ale počátkem února nesouhlasilo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 58 minutami

Poslední debatu kandidátů na kancléře SRN provázely spory o sociální témata

Spory o sociální témata, ochranu klimatu a také budoucí německou vládu provázely třetí televizní debatu kancléřských kandidátů konzervativní unie CDU/CSU Armina Lascheta, sociální demokracie SPD Olafa Scholze a Zelených Annaleny Baerbockové. Dnešní společné vystoupení trojice kandidátů bylo před nadcházejícími parlamentními volbami poslední. Vybírat nové složení Spolkového sněmu budou Němci za týden, tedy v neděli 26. září.

Další zprávy