Praha se chystá změnit Vítězné náměstí, vypíše mezinárodní architektonickou soutěž

ČTK ČTK
16. 1. 2018 10:20
Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) vypíše mezinárodní soutěž na studii dopravního a urbanistického řešení Vítězného náměstí v Praze 6. O jejím vypsání v úterý rozhodli městští radní. "Rekonstrukce náměstí musí vycházet z respektování základních regulačních zásad původního plánu profesora Engela," píše se v záměru s odkazem na prvorepublikového architekta a urbanistu Antonína Engela, který ve 20. letech vypracoval urbanistické řešení dejvického náměstí. Podle šéfa IPR Ondřeje Boháče by soutěž měla být vypsána letos v dubnu a výsledky by měly být známy pravděpodobně v říjnu. "Poté bude na Praze, jak s tím naloží dál," řekl Boháč.
Na Vítězném náměstí chce stavět i společnost Penta, takto vypadá její návrh bytového domu.
Na Vítězném náměstí chce stavět i společnost Penta, takto vypadá její návrh bytového domu. | Foto: Penta
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Příští týden stoupnou teploty až na tropických 34 stupňů

Příští týden bude počasí u nás ovlivňovat tlaková výše nad střední Evropou, která bude zvolna postupovat k východu. V úterý a ve středu počasí u nás částečně ovlivní slabá studená fronta od severozápadu. Mezi tlakovou výší nad východní Evropou a brázdou nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou k nám bude proudit od jihu velmi teplý vzduch.

Koncem týdne bude postupovat zvlněná studená fronta ze západní do střední Evropy a ovlivní počasí i na našem území. V Pátek se teploty budou pohybovat od 30 do 34 stupňů Celsia, uvedl v neděli Český hydrometeorologický ústav. 

Další zprávy