Praha schválila, že se s firmou domluví na řešení opencard

ČTK ČTK
29. 7. 2014 14:26
Dohoda žádné ze stran ale neupírá možnost uplatňovat své nároky. V memorandu nejsou konkrétní částky, za které by Praha koupila licence.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Martina Křížová

Praha - Pražští radní schválili memorandum s firmou eMoneyServices (EMS), která je vlastníkem majetkových práv k opencard. Dohodou obě strany deklarují, že se chtějí domluvit na řešení problémů kolem opencard. Dohoda žádné ze stran ale neupírá možnost uplatňovat své nároky, řekl zdroj blízký vedení města.

V dohodě nejsou konkrétní částky, za které by Praha koupila licence ke kartám opencard, ani za kolik by případně koupila majetková práva, dodal zdroj.

Společnost EMS v dohodě mimo jiné deklaruje, že je ochotna dále jednat o prodeji licencí k zhruba 250 tisíc karet, které jsou již v užívání a Praha za ně zatím nezaplatila. Zároveň firma uvádí, že do doby, než se obě strany domluví, budou karty fungovat. Město zase potvrzuje, že chce licence ke kartám určitě koupit.

Strany se dohodly, že se soudně nenapadnou

V dohodě je rovněž napsáno, že do 22. srpna předloží Praha firmě svůj návrh na odkup opencard. Zároveň se obě strany domluvily, že se do 31. srpna nebudou vzájemně soudně napadat.

Memorandum podepíšou EMS, hlavní město a jeho firma Operátor opencard. Původně měl memorandum podepsat také pražský dopravní podnik (DPP), ten se nakonec nepřidal. Mezi DPP a EMS totiž panují nadále neshody na koupi licencí k opencard. DPP podal na firmu žalobu, podpis memoranda ze strany DPP by při mohl údajně ovlivnit.

Karta opencard Prahu stála 1,35 miliardy korun. Dosud si ji vyzvedlo asi 1,2 milionu cestujících. Vedení města a EMS vedou ohledně dalšího fungování opencard už několik týdnů ostré debaty. V případu padlo i několik žalob. Na soud se obrátily dopravní podnik i EMS. Praha i nadále jedná o možnosti odkupu práv. Jednání ale zatím žádný konkrétní výsledek nepřinesla.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy