Praha rozdělila tendry na svoz odpadu za miliony

ČTK ČTK
5. 6. 2012 15:55
Bioodpad bude svážet A.S.A., velkoobjemové kontejnery dostanou Pražské služby
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Praha vybrala firmy, které zajistí svoz a nakládání s bioodpadem, velkoobjemovým odpadem a provozování mobilních sběrných dvorů.

Zakázky za téměř 74 milionů korun bez DPH potrvají od června do konce listopadu roku 2015. Rozhodla o tom dnes rada města, informoval radní pro životní prostředí Radek Lohynský (ODS).

"Rada v obou případech dle závěrů hodnoticí komise rozhodla o výběru nejvhodnější nabídky uchazečů, kteří nabídli nejnižší cenu," uvedl Lohynský.

Zakázku týkající se bioodpadu získala společnost A.S.A., s.r.o. za 7,2 milionu korun bez DPH . Provoz velkoobjemových kontejnerů a sběrných dvorů zajistí akciová společnost Pražské služby za 66,5 milionu bez daně.

Pražské služby se starají o svoz komunálního odpadu, před časem získaly také miliardovou zakázku na letní a zimní úklid. Praha ve firmě vlastní necelých 77 procent akcií, dalších 18,85 procenta kontroluje společnost Natland, která je podle některých kritiků spojována s kontroverzními lidmi z pražského byznysu.

Pražské služby měly smlouvu na svoz odpadu v hlavním městě do konce loňského roku. Od ledna se měl o odpad v Praze starat vítěz miliardového tendru. Magistrát ale v listopadu zakázku za 13 miliard zrušil, protože všechny 3 nabídky měly chyby a navíc byly dražší, než Praha chtěla.

Magistrát pak prodloužil Pražským službám smlouvu do té doby, než vypíše nové výběrové řízení.

--------------------------------------------------------------------------------

Vybíráte firmu pro svoz odpadu.

 

 

Právě se děje

Další zprávy