Praha propustila úřednici, která ji poslala do exekuce

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
24. 1. 2012 14:20
Vedení s pracovnicí okamžitě ukončilo pracovní poměr, původně měla odejít na konci ledna
Magistrát hlavního města Prahy.
Magistrát hlavního města Prahy. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pracovnice odboru majetku na pražském magistrátu, jejíž vinou hrozila městu exekuce, dostala předčasně vyhazov.

"Úřednice, která za to zodpovídá, od dnešního dne není zaměstnancem magistrátu. Pracovní poměr s ní byl ukončen," uvedl primátor Bohuslav Svoboda.

Ženě končil pracovní poměr k 31. lednu, kvůli své nedbalosti ale dostala výpověď o týden dříve.

Město čelilo exekučnímu řízení od pátečního odpoledne. Příčinou bylo nezaplacení dluhu v hodnotě 163 306 korun Bytovému družstvu U Šárky na Praze 6. Praha v pondělí částku splatila, čímž došlo k zastavení exekuce.

Pražský primátor se kvůli pochybení úřednice sešel s ředitelem magistrátu Martinem Trnkou. "Do budoucna musíme mít lepší mechanismy, jak tomu zabránit. Uložil jsem řediteli magistrátu Trnkovi, aby nám do měsíce připravil materiál," dodal v úterý Svoboda.

Předvolební útok na primátora?

V souvislosti s případem se objevily i spekulace, že by za pochybením nemusela být pouze lajdáckost končící pracovnice.
Sám primátor už o víkendu naznačil, že událost může souviset s nadcházející volbou nového vedení pražské ODS. Bohuslav Svoboda se chce stát šéfem pražské organizace.

Loni v dubnu nařídil exekuci majetku magistrátu Obvodní soud pro Prahu 1 kvůli tomu, že úřad neodpověděl na žádost Jakuba Sedláčka o informaci.

Chtěl po magistrátu zveřejnění interního auditu na odboru dopravy, který prověřil systém přidělování registračních značek motorovým vozidlům. Úřad ale odmítl poskytnout kompletní znění materiálu a poslal Sedláčkovi pouze výtah z dokumentu.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Česko podepíše smlouvu s USA o dodání dvanácti vrtulníků do konce roku, oznámil Metnar

Ministerstvo obrany definitivně schválilo nákup 12 vrtulníků ze Spojených států v celkové ceně 14,6 miliardy korun bez DPH. Smlouvu chce uzavřít do konce roku. Resort o tom v úterý informoval vládu, řekl po zasedání kabinetu ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Všechny stroje by pak měla česká armáda dostat v roce 2023.

Metnar uvedl, že obrana dala při nákupu přednost nejbezpečnějšímu a nejtransparentnějšímu druhu zakázky, tedy na úrovni vlád. Česko díky tomu získá osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper za cenu, za kterou by je kupovala americká armáda. "Nové vrtulníky armáda nutně potřebuje, potřebujeme nahradit současné Mi-24, které jsou na hraně životnosti. A potřebujeme se odvázat od závislosti na ruské provenienci," řekl Metnar.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Vzniká nová španělská vláda. Sánchezovi socialisté se dohodli s levicí

Španělští vládní socialisté se předběžně dohodli na koaliční vládě s druhou nejsilnější levicovou aliancí Unidas Podemos. Lídři těchto formací Pedro Sánchez a Pablo Iglesias podepsali dohodu v úterý před novináři v salonku dolní komory parlamentu. K vládnutí ale budou potřebovat ještě podporu dalších menších stran, z nichž některé už jim ji slíbily.

Nedělní parlamentní volby ve Španělsku vyhráli socialisté úřadujícího premiéra Pedra Sáncheze, kteří v dolní komoře obsadí 120 křesel. Spolu s Unidas Podemos, kterou vede Iglesias, budou mít 155 mandátů. K absolutní většině ve 350členné dolní komoře parlamentu potřebují 176 hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy