reklama
 
 

Praha propustila úřednici, která ji poslala do exekuce

24. 1. 2012 14:20
Vedení s pracovnicí okamžitě ukončilo pracovní poměr, původně měla odejít na konci ledna

Praha - Pracovnice odboru majetku na pražském magistrátu, jejíž vinou hrozila městu exekuce, dostala předčasně vyhazov.

"Úřednice, která za to zodpovídá, od dnešního dne není zaměstnancem magistrátu. Pracovní poměr s ní byl ukončen," uvedl primátor Bohuslav Svoboda.

Ženě končil pracovní poměr k 31. lednu, kvůli své nedbalosti ale dostala výpověď o týden dříve.

Město čelilo exekučnímu řízení od pátečního odpoledne. Příčinou bylo nezaplacení dluhu v hodnotě 163 306 korun Bytovému družstvu U Šárky na Praze 6. Praha v pondělí částku splatila, čímž došlo k zastavení exekuce.

Pražský primátor se kvůli pochybení úřednice sešel s ředitelem magistrátu Martinem Trnkou. "Do budoucna musíme mít lepší mechanismy, jak tomu zabránit. Uložil jsem řediteli magistrátu Trnkovi, aby nám do měsíce připravil materiál," dodal v úterý Svoboda.

Předvolební útok na primátora?

V souvislosti s případem se objevily i spekulace, že by za pochybením nemusela být pouze lajdáckost končící pracovnice.
Sám primátor už o víkendu naznačil, že událost může souviset s nadcházející volbou nového vedení pražské ODS. Bohuslav Svoboda se chce stát šéfem pražské organizace.

Loni v dubnu nařídil exekuci majetku magistrátu Obvodní soud pro Prahu 1 kvůli tomu, že úřad neodpověděl na žádost Jakuba Sedláčka o informaci.

Chtěl po magistrátu zveřejnění interního auditu na odboru dopravy, který prověřil systém přidělování registračních značek motorovým vozidlům. Úřad ale odmítl poskytnout kompletní znění materiálu a poslal Sedláčkovi pouze výtah z dokumentu.

autor: Lucie Stuchlíková | 24. 1. 2012 14:20

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama