Praha propustila úřednici, která ji poslala do exekuce

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
24. 1. 2012 14:20
Vedení s pracovnicí okamžitě ukončilo pracovní poměr, původně měla odejít na konci ledna
Magistrát hlavního města Prahy.
Magistrát hlavního města Prahy. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pracovnice odboru majetku na pražském magistrátu, jejíž vinou hrozila městu exekuce, dostala předčasně vyhazov.

"Úřednice, která za to zodpovídá, od dnešního dne není zaměstnancem magistrátu. Pracovní poměr s ní byl ukončen," uvedl primátor Bohuslav Svoboda.

Ženě končil pracovní poměr k 31. lednu, kvůli své nedbalosti ale dostala výpověď o týden dříve.

Město čelilo exekučnímu řízení od pátečního odpoledne. Příčinou bylo nezaplacení dluhu v hodnotě 163 306 korun Bytovému družstvu U Šárky na Praze 6. Praha v pondělí částku splatila, čímž došlo k zastavení exekuce.

Pražský primátor se kvůli pochybení úřednice sešel s ředitelem magistrátu Martinem Trnkou. "Do budoucna musíme mít lepší mechanismy, jak tomu zabránit. Uložil jsem řediteli magistrátu Trnkovi, aby nám do měsíce připravil materiál," dodal v úterý Svoboda.

Předvolební útok na primátora?

V souvislosti s případem se objevily i spekulace, že by za pochybením nemusela být pouze lajdáckost končící pracovnice.
Sám primátor už o víkendu naznačil, že událost může souviset s nadcházející volbou nového vedení pražské ODS. Bohuslav Svoboda se chce stát šéfem pražské organizace.

Loni v dubnu nařídil exekuci majetku magistrátu Obvodní soud pro Prahu 1 kvůli tomu, že úřad neodpověděl na žádost Jakuba Sedláčka o informaci.

Chtěl po magistrátu zveřejnění interního auditu na odboru dopravy, který prověřil systém přidělování registračních značek motorovým vozidlům. Úřad ale odmítl poskytnout kompletní znění materiálu a poslal Sedláčkovi pouze výtah z dokumentu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 2 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy