reklama
 
 

Praha pronajala devět stanovišť taxi za 2,7 milionu ročně

29. 7. 2014 16:51
O pět z nabízených stanovišť s označením fair place neprojevila zájem žádná z firem.

Praha - Praha nově pronajala devět stanovišť taxi označených cedulkou fair-place. Od nového pronájmu si slibuje zisk 2,7 milionu korun ročně. O pět z nabízených stanovišť neprojevila zájem žádná z firem, vyplývá z materiálu, který schválili pražští radní.

Nejvíce stanovišť získala do své správy společnost AAA Radiotaxi, celkem šest. Zbylá tři stanoviště pak získala firma Modrý anděl. Největší zájem byl o "štafl" na náměstí Republiky, o který se ucházely čtyři společnosti.

Zvítězila AAA Radiotaxi, která nabídla roční nájemné 1,59 milionu korun. To je zároveň nejvyšší cena ze všech devíti stanovišť. Praha dále pronajala také stanoviště Na Příkopě, Loretánském náměstí nebo ve Wilsonově ulici.

O šest dalších stanovišť pak neprojevila zájem žádná společnost. Jedná se o místa na Roztylském náměstí, Nádraží Braník, ulici Milady Horákové, Kobyliské náměstí, Počernickou a Doupovskou ulici. Magistrátu se nepodařilo navíc ještě pronajmout několik stanovišť z takzvané druhé vlny pronájmů - jedná se o Strossmayerovo náměstí, Teplickou ulici a náměstí Míru. Všechna nepronajatá místa nabídne město zájemcům znovu.

Vybrat nové nájemce se radnice rozhodla kvůli vyššímu výnosu. Podle dřívějšího způsobu výběru Praha vybírala nájemce losováním a ti pak platili tisícikorunu za jedno stání za rok.

Stanoviště zařazená do soutěže jsou takzvaně fair place - ta dávají cestujícím záruku, že zde stojící taxi nebude předražené a taxikáři musí dodržovat maximální ceny stanovené městskou vyhláškou. V současnosti je to 28 korun za kilometr. Stanoviště se správcem mají kapacitu 150 vozů. Na místech bez správce je 196 parkovacích míst.

autor: ČTK | 29. 7. 2014 16:51

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama