Praha podepsala memorandum o dalším jednání kvůli opencard

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 8. 2014 12:27
Konkrétní částka, kterou by Praha měla zaplatit za licence ke kartám, zatím není známa.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: René Volfík/Economia

Praha - Praha v pátek podepsala s firmou eMoneyServices (EMS), která je vlastníkem majetkových práv opencard, společné memorandum. Obě strany se v něm domluvily, že budou dále jednat. Konkrétní částky, kolik by měla Praha zaplatit za licence ke kartám nebo za práva k opencard, ale v textu nejsou. Informovala o tom mluvčí magistrátu Petra Hrubá.

EMS má podle dostupných informací v nejbližších dnech rovněž Praze předložit cenovou nabídku na koupi licencí k více než 250 tisíc karet.

"Jedná se o další posun v jednání se společností EMS s tím, že byl podepsán materiál, který již schválila rada hlavního města," sdělil primátor Tomáš Hudeček (TOP 09).

V textu dohody obě strany deklarují, že se chtějí domluvit na řešení problémů kolem opencard. Dohoda žádné ze stran ale neupírá možnost uplatňovat své nároky a nejsou v ní ani konkrétní částky, za které by Praha koupila licence ke kartám, ani za kolik by případně koupila majetková práva ke kartě opencard. Cenovou nabídku na odkup licencí má EMS Praze předložit v nejbližších dnech.

"Podpis dohody považujeme za důležitý krok. Hlavní město tím jasně vyjádřilo vůli řešit problémy s opencard zodpovědně a konstruktivně. Doufáme tedy, že dojde ke stabilizaci opencard a Praha se zařadí mezi světové metropole, které mohou být na svůj systém městských karet hrdé," uvedl mluvčí EMS Martin Opatrný.

Opencard stála 1,35 miliardy korun. Dosud si ji vyzvedlo asi 1,2 milionu cestujících. Vedení města a EMS vedou ohledně jejího dalšího fungování už několik týdnů ostré debaty. Praha i nadále jedná o možnosti odkupu práv. Jednání ale zatím žádný konkrétní výsledek nepřinesla.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Francouzské jaderné elektrárny mohou zůstat v provozu o deset let déle, pokud provedou nezbytnou údržbu

Více než polovina nejstarších jaderných reaktorů provozovaných francouzskou elektrárenskou společností EDF bude moci zůstat v provozu o deset let déle, než se předpokládalo, pokud na nich firma provede nezbytnou údržbu. Ve čtvrtek o tom rozhodl francouzský úřad pro jadernou bezpečnost (ASN), který tím prodloužil životnost 32 reaktorů o výkonu 900 megawattů ze 40 na 50 let, uvedla agentura Reuters. Dlouho očekávané rozhodnutí přichází v době, kdy se řada z 58 reaktorů provozovaných EDF a postavených v 70. a 80. letech pomalu blíží konci své životnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy