Praha podepsala smlouvu o nákupu Ďolíčku, za vršovický stadion zaplatí 121 milionů

Michal Polák Michal Polák
20. 3. 2017 15:03
Praha na začátku března podepsala kupní smlouvu o nákupu stadionu Ďolíček, kde sídlí vršovický fotbalový klub Bohemians Praha 1905. Podpis smlouvy Aktuálně.cz potvrdil představitel prodávající firmy Safety Real Lukáš Eichinger. "Ano, mohu potvrdit, že kupní smlouva byla uzavřena," řekl Eichinger. Město má za stadion společnosti Safety Real zaplatit 121,1 milionu korun. Záměr zachránit stadion Praha odsouhlasila v březnu loňského roku, ale o jeho převodu se jedná už od roku 2011.
Fanoušci Bohemians 1905.
Fanoušci Bohemians 1905. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hlavní město Praha podepsalo kupní smlouvu s vlastníkem stadionu Ďolíček společnosti Safety Real (Dříve Bohemians Real). Smlouvu zveřejnilo město v pondělí v registru smluv. Město by za stadion mělo současnému vlastníkovi zaplatit 121,1 milionu korun.

Lukáš Eichinger, představitel Safety Real Aktuálně.cz potvrdil, že kupní smlouva byla podepsána. "Ano, mohu potvrdit, že smlouva byla uzavřena, ale ještě nebylo plněno," řekl Eichinger.

Uzavření kupní smlouvy umožnilo pražské zastupitelstvo, když se v lednu dohodlo s fotbalovým klubem Bohemians Praha 1905 o budoucím pronájmu stadionu Ďolíček. Klub bude městu ročně platit 1,5 milionu korun po dobu deseti let.

Záměr zachránit stadion Praha odsouhlasila v březnu loňského roku. Situace vázla kvůli sporu o parkoviště v blízkosti stadionu, kterého se městská část Praha 10 nechtěla vzdát. Pozemky nakonec v prosinci loňského roku hlavnímu městu předala. O převodu stadionu se jedná už od roku 2011. Fotbalovému klubu Bohemians 1905 způsobuje nejistota ohledně stadionu značné problémy.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň a blíží se k Bermudám. Ostrovy přijaly řadu opatření

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň z pěti a doprovází ho nyní vítr o rychlosti až 185 kilometrů za hodinu. Podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) se nachází asi 655 kilometrů západně od Bermud, které by měl podle současné předpovědi okrajově zasáhnout. Při pouze drobné změně současné trasy by však mohl na ostrovy udeřit přímo, informovala agentura AP.

Ministr Bermud pro národní bezpečnost sdělil agentuře Reuters, že se v poledne místního času (17:00 SELČ) na ostrovech uzavřou školy, vládní budovy a přestanou plout trajekty. O několik hodin později rovněž přestane jezdit hromadná doprava. Meteorologové očekávají až deset centimetrů srážek, prudký vítr a silné vlnobití. 

Na pobřeží Texaského zálivu mezitím udeřila tropická bouře Imelda, která má v příštích dnech na některých místech jihovýchodního Texasu a jihozápadní Louisiany přinést až 46 centimetrů srážek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy