reklama
 
 

Praha podepsala smlouvu o nákupu Ďolíčku, za vršovický stadion zaplatí 121 milionů

20. 3. 2017 15:03
Praha na začátku března podepsala kupní smlouvu o nákupu stadionu Ďolíček, kde sídlí vršovický fotbalový klub Bohemians Praha 1905. Podpis smlouvy Aktuálně.cz potvrdil představitel prodávající firmy Safety Real Lukáš Eichinger. "Ano, mohu potvrdit, že kupní smlouva byla uzavřena," řekl Eichinger. Město má za stadion společnosti Safety Real zaplatit 121,1 milionu korun. Záměr zachránit stadion Praha odsouhlasila v březnu loňského roku, ale o jeho převodu se jedná už od roku 2011.

Praha - Hlavní město Praha podepsalo kupní smlouvu s vlastníkem stadionu Ďolíček společnosti Safety Real (Dříve Bohemians Real). Smlouvu zveřejnilo město v pondělí v registru smluv. Město by za stadion mělo současnému vlastníkovi zaplatit 121,1 milionu korun.

Lukáš Eichinger, představitel Safety Real Aktuálně.cz potvrdil, že kupní smlouva byla podepsána. "Ano, mohu potvrdit, že smlouva byla uzavřena, ale ještě nebylo plněno," řekl Eichinger.

Uzavření kupní smlouvy umožnilo pražské zastupitelstvo, když se v lednu dohodlo s fotbalovým klubem Bohemians Praha 1905 o budoucím pronájmu stadionu Ďolíček. Klub bude městu ročně platit 1,5 milionu korun po dobu deseti let.

Záměr zachránit stadion Praha odsouhlasila v březnu loňského roku. Situace vázla kvůli sporu o parkoviště v blízkosti stadionu, kterého se městská část Praha 10 nechtěla vzdát. Pozemky nakonec v prosinci loňského roku hlavnímu městu předala. O převodu stadionu se jedná už od roku 2011. Fotbalovému klubu Bohemians 1905 způsobuje nejistota ohledně stadionu značné problémy.

autor: Michal Polák | 20. 3. 2017 15:03

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama