Praha zahradila Staroměstské i Václavské náměstí betonovými zátarasy, čelí kvůli tomu kritice

ČTK ČTK
1. 12. 2017 14:38
Na období adventu pražský magistrát umístil betonové zábrany na Václavské náměstí a náměstí Republiky, sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Žlutočerná ohrazení dočasně doplňují podobné zábrany, které Praha z bezpečnostních důvodů před časem umístila Staroměstském náměstí. Zábrany u napojení Pařížské ulice na Staroměstském náměstí v posledních týdnech sklidily kritiku. Podle některých opozičních politiků či památkářů se do centra města nehodí. Bezpečnost posílí také větší počet městských strážníků i policistů v ulicích, na hřbitovech i v hromadné dopravě. Podle radního pro bezpečnost Libora Hadravy (ANO) město plánuje umístění bezpečnostních prvků na dalších 15 místech.
Kvůli posílení bezpečnosti nainstalovala policie do centra města žlutočerné betonové bloky.
Kvůli posílení bezpečnosti nainstalovala policie do centra města žlutočerné betonové bloky. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy