reklama
 
 

Praha objednala wi-fi připojení do lanovky na Petřín, bude stát 2,3 milionu korun

3. 10. 2017 10:56
V lanové dráze na Petřín bude možnost připojit se bezdrátově na internet, Prahu to bude stát 2,3 miliony korun. Radní v úterý schválili dodavatele technologie, firmu Simac Technik ČR, která by měla stihnout wi-fi zapojit do čtyř měsíců. V budoucnu by měla být wi-fi také v šesti stanicích metra, což bude Prahu stát dalších 10 milionů. Připojit se bude možné například na Florenci či Náměstí Republiky.

Praha - Cestující v lanové dráze na Petřín se budou moci připojit na internet prostřednictvím wi-fi. Pražští radní v úterý schválili výběr dodavatele, kterým se stala společnost Simac Technik ČR.

Praha za instalaci wi-fi zaplatí zhruba 2,3 milionu korun. Vybraná společnost městu dodá přístupové prvky wi-fi, které rovněž nainstaluje. Také dodá a nainstaluje systém centrálního řízení a jeho napojení na service desk. Celé zařízení firma následně zapojí a spustí.

Kdy přesně se wi-fi síť na lanovce objeví, není z dokumentu, který radní schválili, patrné. Firma ji ale musí nainstalovat do čtyř měsíců od podpisu smlouvy.

Lanovka patří do pražské integrované dopravy (PID) a platí na ní jízdenky MHD. Veřejnou síť wi-fi chystá rovněž dopravní podnik (DPP) v několika vybraných stanicích.

Cestující se budou moci v rámci PID připojit k internetu také v šesti stanicích pražského metra. DPP za pokrytí zaplatí téměř deset milionů korun bez DPH. Zařízení podniku dodá společnost ČD-Telematika.

Připojení k internetu bude fungovat ve stanici Florenc na trase B a C. Na trase B pak bude ještě ve stanicích Náměstí Republiky a Smíchovské nádraží a na trase C na Hlavním nádraží a Pražského povstání.

autor: ČTK | 3. 10. 2017 10:56

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama