Praha může vydávat nové opencard až do 4. listopadu, EMS jí znovu prodloužila termín

ČTK ČTK
27. 10. 2015 17:08
Praha může nové karty opencard vydávat až do 4. listopadu, firma eMoneyServices (EMS) jí prodloužila bezpečnostní certifikáty. Kvůli vypršení platnosti jednoho z bezpečnostních certifikátů bylo vydávání karet v uplynulých měsících přitom již několikrát zastaveno. Platnost certifikátu prodlužuje EMS již několik týdnů, a to vždy právě pouze o týden. Co bude s vydáváním karet po tomto datu není jasné, podle EMS záleží na rozhodnutí města a dalším jednání mezi oběma stranami.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Vlastník opencard, firma eMoneyServices (EMS) prodloužila bezpečnostní certifikáty opencard a Praha může karty bez problémů vydávat do 4. listopadu.

Kvůli vypršení platnosti jednoho z bezpečnostních certifikátů bylo vydávání karet v uplynulých měsících přitom již několikrát zastaveno.

Certifikáty jsou technické prvky ochrany práv a zabezpečení systému.

"Platnost certifikátu jsme prodloužili o další týden, platnost vyprší o půlnoci ze středy 4. listopadu na čtvrtek 5. listopadu," řekl řekl mluvčí EMS Martin Opatrný.

Co bude s vydáváním karet po tomto datu není jasné, podle Opatrného záleží na rozhodnutí města a dalším jednání mezi oběma stranami.

Vždy se prodlouží o týden

Dlouhodobé prodloužení platnosti certifikátů EMS podmiňuje kontrolou systému. Tu městská firma Operátor opencard podle Opatrného nechce umožnit.

Platnost certifikátu prodlužuje EMS již několik týdnů, a to vždy právě pouze o týden.

Praha nemá s EMS uzavřenu smlouvu na podporu systému opencard. Její vydávání v uplynulých měsících bylo několikrát přerušeno, právě kvůli platnosti certifikátů.

Praha před časem obvinila z výpadku EMS, firma vinu odmítla. Naopak Prahu obvinila z porušování zákona.

Vlastník karty se už s Prahou a dopravním podnikem soudí kvůli údajným nezaplaceným dluhům a penězům za použití licencí.

Firma podala žaloby o celkem 60 milionů korun. Spory se táhnou řadu měsíců, verdikt soud dosud nevynesl.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Guvernér New Yorku Cuomo čelí již druhému obvinění z obtěžování

Demokratický guvernér New Yorku Andrew Cuomo čelí již druhému obvinění ze sexuálního obtěžování mladé členky svého poradního týmu. Charlotte Bennettová, která pracovala od března loňského roku jako poradkyně pro zdravotnictví, uvedla, že jí guvernér kladl nevhodné otázky, nikdy se jí ale nedotkl. Politik reagoval tím, že nikdy neměl v úmyslu chovat se nevhodně, píše agentura AP. Kancelář guvernéra nechá věc nezávisle prověřit, případ bude vyšetřovat bývalá federální soudkyně.

"Pochopila jsem, že se mnou chce guvernér spát, cítila jsem se velmi nepříjemně a vyděsilo mě to," uvedla Bennettová citovaná serverem Politico s tím, že Cuomo se jí ptal na její milostný život, třeba, zda "měla styk se starším mužem". Některé rozhovory jí prý připadaly "jako z hororového filmu."

Po jednom z nepříjemných rozhovorů Bennettová oznámila guvernérovo chování jeho personální ředitelce. Společně se dohodly na přesunu na jinou pozici v rámci úřadu, při které nebude v kontaktu s guvernérem. Bennettová je podle AP s novou pozicí spokojená a nehodlá se již k záležitosti vracet.

Zdroj: ČTK
Další zprávy