Praha má nový, monumentální pomník Jana Palacha. Ježaté domy matky a syna

Praha má nový, monumentální pomník Jana Palacha. Ježaté domy matky a syna
Na Alšově nábřeží u Vltavy, hned vedle Náměstí Jana Palacha, stojí už několik týdnů dva ježaté kvádry.
Čtyřicet sedm let uplynulo od 16. ledna 1969, kdy se student Filozofické fakulty  Karlovy univerzity polil na Václavském náměstí benzínem a zapálil na protest proti nastupující normalizační apatii.
Dvacet let čekal jeho odkaz na naplnění. Dalších dvacet sedm let na monumentální pomník.
Přišlo asi sto lidí.
Foto: Aktuálně.cz
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
16. 1. 2016 18:54
Dvacet let trvalo, než se naplnilo přání Jana Palacha a Češi se vzepřeli normalizační apatii. Čtyřicet sedm let od chvíle, kdy se upálil, má na nábřeží u Vltavy monumentální pomník.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy