Praha má čtyři nové komisaře, denně vyzkouší až 90 lidí

Domácí ČTK Domácí, ČTK
23. 5. 2011 11:05
Skluz ve vydávání řidičských průkazů by se měl dorovnat tento týden
Magistrát hlavního města Prahy.
Magistrát hlavního města Prahy. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Od pondělí pracuje na pražském magistrátu už devět zkušebních komisařů. Úřad přijal čtyři nové úředníky.

Všichni žadatelé o řidičský průkaz, kterým kvůli korupční aféře musela být odložena zkouška, by se tak před zkušební komisi měli dostat již tento týden.

"Denně bude probíhat osmdesát až devadesát zkoušek. Skluz by se měl dorovnat během tohoto týdne," řekla Aktuálně.cz mluvčí magistrátu Tereza Krásenská.

Na zbylá místa vypsal magistrát výběrové řízení, které skončí 2. června. "Potom bude znám konečný počet komisařů," doplnila mluvčí.

Komisaři budou zkoušet i o sobotách

Dokud se radnici nepodaří rozšířit úřední tým, budou zkoušející pracovat i o sobotách a přesčas.

Kriminalisté zadrželi 14 zkušebních komisařů minulý týden. Obvinili je z přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby, za což jim hrozí až osmileté tresty vězení. Z podplácení policisté viní i šest provozovatelů autoškol.

Kvůli kauze rezignoval vedoucí oddělení zkušebních komisařů Václav Volf. Řízením oddělení byl v pátek pověřen Miroslav Hána z odboru dopravně-správních agend.

Trestně stíhaní komisaři dostali výpověď dohodou, všichni ji akceptovali.

Na oddělení po razii zbyla pouze pětice zkoušejících, kteří denně stihli vyzkoušet jen necelou čtvrtinu zájemců o řidičský průkaz. Studenti přitom podle zákona musí před komisi přestoupit do měsíce od ukončení výcviku v autoškole.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy