reklama
 
 

Praha hostila rekordní kongres, přinesl jí stamiliony

28. 6. 2011 15:10
Na 48. ročník ERA-EDTA se zaregistrovalo přes 10 000 lékařů a odborníků

Praha - Víkendový kongres lékařů a dalších odborníků ERA-EDTA v Praze se stal největším klasickým kongresem v historii České republiky. Podle předběžných výsledků se na něm oficiálně zaregistrovalo 10661 lidí.

Každoroční mezinárodní kongres ERA-EDTA je největším evropským setkáním odborníků, kteří se zabývají diagnostikou a léčbou akutního onemocnění ledvin, jejich transplantací a také dialýzou. 48. ročník hostilo ve dnech 23.-26. června Kongresové centrum Praha.

Kromě vědeckého rozměru měla akce významný přínos i pro českou ekonomiku. Účastníci mezinárodní lékařské akce utratili v době jejího konání nemalou finanční částku.

"Celková útrata mohla na území ČR reálně přesáhnout částku 300 milionů korun," tvrdí Petr Marhoul, ředitel agentury CZECH-IN, která kongres spoluorganizovala.

"To je částka minimálně  srovnatelná s rozpočty zahraničních filmových produkcí, které zde natáčí velkofilmy. Jenže v případě kongresů zde pořadatel spolu s účastníky neutratí takové peníze za týdny a měsíce, nýbrž jen za pár dní," dodává Marhoul.

Kongresy nad 5000 účastníků se v Praze konají málokdy. Jedním z důvodů jsou i nedostatečné technické parametry Kongresového centra.

autor: Domácí | 28. 6. 2011 15:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama