Praha chystá letní opravy, dočká se i Nuselský most

ČTK ČTK
19. 6. 2011 14:39
Uvnitř uzavírky a dopravní omezení, s nimiž je v létě v hlavním městě třeba počítat
Most je jednou z nejdůležitějších pražských komunikací.
Most je jednou z nejdůležitějších pražských komunikací. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Pražany čeká v létě množství uzavírek. Opravovat se začne Nuselský most, dopravní komplikace může způsobit také oprava povrchu frekventované Sokolské ulice, která je součástí magistrály.

Rekonstruovat se bude rovněž několik tramvajových tratí. Vyplývá to z informací pražského magistrátu.

V neděli 3. července bude zahájena oprava Nuselského mostu. Praha už rozhodla, že jí provede sdružení firem Eurovia, Dálniční stavby Praha a Prominecon Group.

Technická správa komunikací rekonstrukci dlouhodobě plánuje, letos jí město v rozpočtu na tyto účely schválilo 35 milionů korun.

Na mostě je nutné opravit spáry, kterými v prosinci do mostu natekla voda z tajícího sněhu a zastavila na několik hodin provoz metra. Most je jednou z klíčových staveb pražského dopravního systému a není možné jej zcela uzavřít.

Během prací proto bude zachován provoz metra i automobilová doprava. Pro oba směry by měly být zachovány vždy dva jízdní pruhy ze tří. Součástí má být i oprava povrchu vozovky v ulici 5. května.

Kromě toho se na začátku července začne opravovat vodovod a kanalizace v ulici Na Slupi, pracovat se bude rovněž na mimoúrovňových křižovatkách pražského okruhu s Chlumeckou ulicí a s dálnicí D11. Po celý červenec se bude rekonstruovat vodovodní potrubí také ve frekventované Resslově ulici, výstavba kanalizace pak zkomplikuje provoz ve Vídeňské ulici v úseku mezi ulicemi U Rakovky a Pod Javory.

Omezení se dotknou i provozu tramvají

V srpnu se pak bude opravovat povrch vozovky na magistrále v Sokolské ulici mezi ulicemi Žitná a Ječná. Oprava čeká také vytíženou Poděbradskou ulici v úseku Hloubětínská - Slévačská.

Rekonstruovat se budou rovněž tramvajové tratě na Masarykově nábřeží a dále na Smetanově nábřeží a v Křižovnické ulici.

V návaznosti na opravu v Křižovnické se chystá rovněž obnova kanalizace v Chotkově ulici, na Čechově mostě a Dvořákově nábřeží. Oprava je plánována také pro tramvajovou estakádu přes Komořanskou ulici.

V letních měsících budou rovněž pokračovat některé dlouhodobé uzavírky, například v souvislosti s výstavbou prodloužení metra A z Dejvické do Motola nebo kvůli budování tunelového komplexu Blanka.

Plánované uzavírky

Kde Kdy Proč
Vídeňská v úseku U Rakovky - Pod Javory 1.7. - 31.8 Výstavba kanalizace
Resslova v úseku Karlovo náměstí - Jiráskovo náměstí 2.7. - 31.7 Oprava vodovodu a kanalizace
Nuselský most 3.7. - 31.8. Oprava dilatací mostu
Smetanovo nábřeží, Křižovnická 3.7. - 31.8 Rekonstrukce tramvajové trati
Chotkova, Čechův most, Dvořákovo nábřeží  Zatím nebylo stanoveno Oprava kanalizace
Východní spojka R1 - mimoúrovňová křižovatka s D11 a Chlumeckou 3.7. - 28.8. Výměna dilatací mostu
Sokolská v úseku Žitná - Ječná 1.8. - 31.8. Oprava povrchu ulice
Poděbradská v úseku Hloubětínská - Slévačská 1.8. - 31.8. Oprava komunikace
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 57 minutami

Čtyřiačtyřicetiletý bek Chára pokračuje v NHL, dohodl se s Islanders

Čtyřiačtyřicetiletý slovenský obránce Zdeno Chára bude i nadále působit v NHL, kde se dohodl na roční smlouvě s New York Islanders. Vítěz Stanleyova poháru z roku 2011 s Bostonem se chystá na 24. sezonu v nejlepší lize světa. Loni 205 centimetrů vysoký rodák z Trenčína opustil po 14 letech Boston, kde byl kapitánem, a zamířil do Washingtonu.

V minulé sezoně měl Chára základní příjem 795 tisíc dolarů a na bonusech si mohl vydělat dalších až 730 tisíc dolarů. Islanders, kde začal v roce 1997 svou kariéru v NHL, finanční podmínky jeho kontraktu nezveřejnili. Klub z Long Islandu jej draftoval v roce 1996 ve třetím kole na 56. pozici.

Sedminásobný účastník Utkání hvězd a držitel Norris Trophy pro nejlepšího obránce z roku 2009 hrál také za Ottawu. S 1608 zápasy v NHL je Chára 13. v historickém pořadí a v nadcházející sezoně by se mohl posunout až na 7. místo před Marka Recchiho (1652 utkání).

V minulém zkráceném ročníku kvůli pandemii koronaviru si Chára v základní části připsal za Washington v 55 zápasech 10 bodů za dvě branky a osm asistencí. V pěti duelech play off nebodoval. Celkově v NHL nasbíral 666 bodů (207+459). V bojích o Stanleyův pohár sehrál rovných 200 utkání a zaznamenal 70 bodů (18+52).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pozůstalým po civilistech zabitých při útoku USA v Kábulu omluva nestačí

Omluva nestačí, řekl v sobotu Afghánec Ímal Ahmadí, který při útoku americké armády v Kábulu přišel na konci srpna o deset příbuzných. Pentagon původně útok bezpilotního letadla vydával za akci proti autu s atentátníky, v pátek se ale omluvil a přiznal, že zemřelo deset civilistů. Mezi oběťmi útoku z 29. srpna byla i tříletá Ahmadího dcera. Z deseti mrtvých bylo sedm dětí.

Střela z bezpilotního letounu zasáhla auto Ahmadího bratra. Rodina požádala Washington, aby incident vyšetřil a aby byli potrestáni vojáci, kteří jsou za incident zodpovědní.

"Omluva nám nestačí, Spojené státy by měly najít toho, kdo to udělal," řekl Ahmadí. Rodina podle něj také bude požadovat finanční odškodné a převoz několika členů do jiné země, kterou Ahmadí ale neupřesnil.

Zabitý řidič a Ahmadího bratr pracoval delší dobu pro americkou humanitární organizaci. Americká média hned po útoku uváděla, že mrtví jsou civilisté a že nic nepodporuje tvrzení Pentagonu o tom, že v autě byly výbušniny. Raketa auto zasáhla, když řidič vjížděl na příjezdovou cestu k domu a děti se rozběhly řidiče přivítat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy