Praha chystá letní opravy, dočká se i Nuselský most

ČTK ČTK
19. 6. 2011 14:39
Uvnitř uzavírky a dopravní omezení, s nimiž je v létě v hlavním městě třeba počítat
Most je jednou z nejdůležitějších pražských komunikací.
Most je jednou z nejdůležitějších pražských komunikací. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Pražany čeká v létě množství uzavírek. Opravovat se začne Nuselský most, dopravní komplikace může způsobit také oprava povrchu frekventované Sokolské ulice, která je součástí magistrály.

Rekonstruovat se bude rovněž několik tramvajových tratí. Vyplývá to z informací pražského magistrátu.

V neděli 3. července bude zahájena oprava Nuselského mostu. Praha už rozhodla, že jí provede sdružení firem Eurovia, Dálniční stavby Praha a Prominecon Group.

Technická správa komunikací rekonstrukci dlouhodobě plánuje, letos jí město v rozpočtu na tyto účely schválilo 35 milionů korun.

Na mostě je nutné opravit spáry, kterými v prosinci do mostu natekla voda z tajícího sněhu a zastavila na několik hodin provoz metra. Most je jednou z klíčových staveb pražského dopravního systému a není možné jej zcela uzavřít.

Během prací proto bude zachován provoz metra i automobilová doprava. Pro oba směry by měly být zachovány vždy dva jízdní pruhy ze tří. Součástí má být i oprava povrchu vozovky v ulici 5. května.

Kromě toho se na začátku července začne opravovat vodovod a kanalizace v ulici Na Slupi, pracovat se bude rovněž na mimoúrovňových křižovatkách pražského okruhu s Chlumeckou ulicí a s dálnicí D11. Po celý červenec se bude rekonstruovat vodovodní potrubí také ve frekventované Resslově ulici, výstavba kanalizace pak zkomplikuje provoz ve Vídeňské ulici v úseku mezi ulicemi U Rakovky a Pod Javory.

Omezení se dotknou i provozu tramvají

V srpnu se pak bude opravovat povrch vozovky na magistrále v Sokolské ulici mezi ulicemi Žitná a Ječná. Oprava čeká také vytíženou Poděbradskou ulici v úseku Hloubětínská - Slévačská.

Rekonstruovat se budou rovněž tramvajové tratě na Masarykově nábřeží a dále na Smetanově nábřeží a v Křižovnické ulici.

V návaznosti na opravu v Křižovnické se chystá rovněž obnova kanalizace v Chotkově ulici, na Čechově mostě a Dvořákově nábřeží. Oprava je plánována také pro tramvajovou estakádu přes Komořanskou ulici.

V letních měsících budou rovněž pokračovat některé dlouhodobé uzavírky, například v souvislosti s výstavbou prodloužení metra A z Dejvické do Motola nebo kvůli budování tunelového komplexu Blanka.

Plánované uzavírky

Kde Kdy Proč
Vídeňská v úseku U Rakovky - Pod Javory 1.7. - 31.8 Výstavba kanalizace
Resslova v úseku Karlovo náměstí - Jiráskovo náměstí 2.7. - 31.7 Oprava vodovodu a kanalizace
Nuselský most 3.7. - 31.8. Oprava dilatací mostu
Smetanovo nábřeží, Křižovnická 3.7. - 31.8 Rekonstrukce tramvajové trati
Chotkova, Čechův most, Dvořákovo nábřeží  Zatím nebylo stanoveno Oprava kanalizace
Východní spojka R1 - mimoúrovňová křižovatka s D11 a Chlumeckou 3.7. - 28.8. Výměna dilatací mostu
Sokolská v úseku Žitná - Ječná 1.8. - 31.8. Oprava povrchu ulice
Poděbradská v úseku Hloubětínská - Slévačská 1.8. - 31.8. Oprava komunikace
 

Právě se děje

před 31 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy