Praha bude plná protestů a líbajících se mladých

ČTK ČTK
1. 5. 2012 7:53
Především kvůli možným střetům radikálů jsou posílena policejní opatření
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Tradiční akce naplánovala na dnešní Svátek práce česká levicová uskupení zastoupená v Poslanecké sněmovně i mimo ni.

Oslavy se nejspíš ponesou v očekávaném protivládním protestním duchu, který česká levice zastává už delší dobu. Především kvůli možným střetům mezi radikálními příznivci levicových i ultrapravicových názorů jsou v centru hlavního města dnes posílena i policejní opatření.

Slavit se začne na Výstavišti, kam už v devět ráno přijdou zřejmě především starší příznivci parlamentní KSČM. Na stejném místě budou jejich rudé prapory ve 14:00 vystřídány oranžovou barvou nejsilnější české politické strany, tedy ČSSD.

Bobošíková v akci

Radikálnější protesty začnou v 11:00, na kdy se na Střelecký ostrov svolávají příznivci anarchistického hnutí. V 11:20 ale hodlá na stejné místo přijít národovecká prezidentská kandidátka Jana Bobošíková, která se v posledních měsících veřejnosti snaží připomínat především mediálně zajímavými kontroverzními akcemi.

Anarchisté po svém setkání plánují přesun na náměstí Republiky, kde ve 13:00 zahajuje protivládní protest Miřme na správné cíle!, spolupořádaný Antifašistickou akcí. Ve 14:00 se na Můstku sejde demonstrace xenofobní Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) s heslem "Za sociální jistoty - proti reformám". Právě zde zřejmě čeká policie možné střety.

V Praze tak dnes bude v pohotovosti několik stovek policistů. Zapojit by se měla říční policie, psovodi nebo policisté na koních. Celý den bude ve vzduchu i vrtulník.

Všechny politické akce vnímající 1. květen jako Svátek práce však budou nejspíš jedno mladým lidem, kteří se od 10:00 pokusí na Petříně překonat loňský rekord v počtu líbajících se pod rozkvetlou třešní.

 

Právě se děje

Další zprávy