Praha 4 nesouhlasí s novými semafory na magistrále

ČTK ČTK
28. 6. 2012 13:40
Jejich zkušební provoz chce vedení hlavního města spustit v srpnu
Magistrát hlavního města chce zlepšit vytíženost magistrály, Praha 4 nesouhlasi
Magistrát hlavního města chce zlepšit vytíženost magistrály, Praha 4 nesouhlasi | Foto: ČTK

Praha - Městská část Praha 4 nesouhlasí s tím, aby dopravu na ulici 5. května a u Nuselského mostu řídily dva nové semafory. Jejich zkušební provoz chce vedení hlavního města spustit v srpnu a po měsíci jejich přínos vyhodnotit.

Podle starosty Prahy 4 Pavla Horálka (ODS) to ale dopravní vytíženost v oblasti nijak nezlepší. Záměr magistrátu na čtvrteční tiskové konferenci označil za amatérský.

Hlavní město si od zkušebního provozu světelné signalizace slibuje usměrnění provozu na vytížené dopravní tepně, kterou denně projedou desítky tisíc řidičů.

Podle radního pro dopravu Josefa Noska (ODS) budou provizorní semafory stát na křížení ulice 5. května a Michelské ulice a za Nuselským mostem v napojení na Legerovu ulici. Návrh již schválila rada hlavního města.

Praha 4 se ale ústy svého starosty proti záměru města ohradila. Horálek opatření označil za nesystémová. "To opatření někde pomůže, ale jinde vyvolají kolaps. Považujeme to za amatérské. Není třeba na nás dělat pokusy. Existují odborníci, kteří by dopad těchto opatření na dopravu dokázali v simulaci zpracovat," míní Horálek.

Praze 4 navíc vadí, že magistrát umístění provizorních světelných křižovatek s městskou částí dopředu nijak nekonzultoval. Semafory podle místostarosty Prahy 4 Jiřího Bodenlose (ČSSD) zřejmě uleví Legerově ulici, ale na úkor ulice 5. května.

"Rada přijala usnesení ve kterém záměr města odmítáme. V dohledné době jej radnímu Noskovi předáme a budeme usilovat o projednání našich námitek," dodal Bodenlos.

Praha dlouhodobě uvažuje o tom, jak zklidnit provoz na vytížené magistrále. Původně tam chtěla na šest týdnů omezit průjezd na dva pruhy v každém směru. Se záměrem ale nesouhlasila právě Praha 4, přes kterou magistrála z velké části vede.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Slovenský soud rozdal za tragickou explozi z roku 2007 podmínky

Soud uznal dva bývalé manažery Vojenského opravárenského podniku (VOP) ve slovenských Novákách vinnými z obecného ohrožení v souvislosti s mohutnou explozí, ke které v areálu došlo v roce 2007. Dvojici uložil podmíněné tresty. Tragédie si tehdy vyžádala životy osmi lidí a více než tři desítky zraněných. Další dva obžalované soud podle slovenských médií zprostil obžaloby. Proti verdiktu okresního soudu v Prievidzi se lze odvolat.

Exploze ve VOP Nováky, kde se likvidovala munice, byla 2. března 2007 do té doby největší průmyslovou tragedií v novodobých dějinách Slovenska. Výbuch poničil budovy závodu a vzniklá tlaková vlna poškodila okna v okruhu několika kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Severní Korea přivítala, že skončil Trumpův poradce Bolton

Hlavní severokorejský jaderný vyjednávač Kim Mjong-kil přivítal rezignaci bezpečnostního poradce Bílého domu Johna Boltona, který v minulosti kritizoval severokorejské vedení za porušování lidských práv a vyzýval ke změně režimu v KLDR. Bolton odešel z funkce na žádost amerického prezidenta Donalda Trumpa. Severokorejský vyjednávač ocenil také středeční Trumpovo vyjádření, že by při rozhovorech s KLDR mohl uplatnit "novou metodu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy