Praha 12 chystá stavbu sportovně rekreačního areálu

ČTK ČTK
30. 9. 2012 10:03
Centrum mezi ZŠ Rakovského a Píšovickým lesem vyjde na zhruba 40 milionů

Praha - Dvanáctý pražský obvod chystá výstavbu sportovně rekreačního areálu mezi Základní školou Rakovského a Píšovickým lesem. Areál by měl dopoledne sloužit školám, odpoledne pak veřejnosti.

Záměr na posledním jednání schválili zastupitelé městské části. Náklady na výstavbu odhaduje Praha 12 podle místostarostky Hany Jandové (TOP 09) na zhruba 40 milionů korun.

Plocha, na které by mělo sportoviště vyrůst, je dnes podle Jandové zarostlá náletovými dřevinami. Jsou tam také zbytky menších staveb a původních hřišť.

"V druhé polovině jsou dvě hřiště s umělým povrchem, která spravuje základní škola. Hlavním problémem je velká devastace těchto hřišť vzhledem k odlehlosti místa," uvedla místostarostka.

Na místě by měl vzniknout nový atletický ovál, malé dopravní hřiště, ovál pro výuku jízdy na kolečkových bruslích a další hřiště, například i na kuličky. Svah směrem ke škole bude upraven jako přírodní tribuna. Počítá se rovněž s vybudováním zázemí, sadovými úpravami a doplněním laviček. Část areálu se bude na noc zamykat.

Městská část by ráda získala část peněz z evropských fondů, podání žádosti schválilo místní zastupitelstvo. Pokud radnice podporu získá, začne s výstavbou v druhé polovině příštího roku. Pokud ne, bude obnova areálu rozložena do delšího časového období.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Kde najít nejlepší sportovní areály?

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Přestože bylo ve zhuštěném programu základní části, při němž čeká za normálních okolností každý klub 82 zápasů, odloženo od začátku sezony z důvodu koronavirové pandemie 54 utkání a dalších pět kvůli potížím s počasím, nenabrala NHL zatím nijak dramatický skluz. Původně měla dlouhodobá fáze skončit 8. května, již dříve byla prodloužena do 11. května.

Tým Canucks byl v rozehrané soutěži zasažen nákazou dosud nejvýrazněji. Různé formy koronaviru byly diagnostikovány u 21 hráčů a čtyř dalších zaměstnanců klubu. Kanadský celek, který má odehráno nejméně utkání (37) v soutěži, hrál kvůli tomu naposledy 24. března. Dnes už ale může začít s tréninkem, do zápasového zatížení pak naskočí v pátek soubojem s Edmontonem.

O začátku play off nebylo zatím rozhodnuto. "NHL bude i nadále sledovat a pečlivě vyhodnocovat průběh základní části, teprve pak bude definitivně oznámeno datum, kdy se začne hrát o Stanley Cup. S posledními změnami a posunutým koncem základní části v Severní divizi je ale možné, že zápasy prvního kola play off začnou ve Východní, Centrální a Západní divizi o pár dnů dříve než v Severní divizi," uvedla liga v tiskové zprávě.

S prodloužením základní části NHL se však zmenšil časový prostor hráčům, kteří posílí národní týmy na mistrovství světa v Lotyšsku. Rovněž posunutý šampionát, jehož spolupořadatelem mělo být původně i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Hned v jeho úvodní den půjdou do akce i čeští hokejisté, které čeká souboj s Ruskem. Finále turnaje je pak naplánováno na neděli 6. června.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy