Praha 10 je bez vody. Odstávka potrvá do rána

Domácí Domácí
10. 12. 2013 15:40
Na vině je havárie vodovodu. Bez vody je asi 130 tisíc lidí .
Foto: Michal Štůsek

Praha - V Praze 10 je kvůli poruše vodovodu téměř 130 tisíc lidí bez vody.

Odstávka se týká částí Hostivař, Kyje, Malešice, Strašnice, Uhřiněves, Újezd na Lesy, Vršovice a Záběhlice.

Porucha je v Horních Měcholupech v ulici Evy Olmerové u vodojemu Kozinec. Oprava by měla být podle odhadů dokončena do středečních 2:30.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy